Ruszają testy Skype'a dla przeglądarki

Ruszają testy Skype'a dla przeglądarki

Ruszają testy Skype'a dla przeglądarki
Źródło zdjęć: © LG
27.03.2015 12:21, aktualizacja: 27.03.2015 13:19

Skype do tej pory był dostępny wyłącznie w formie aplikacji natywnej oraz bardzo okrojonego dodatku do poczty Outlook.com. Teraz ruszają beta-testy edycji webowej, a więc działającej w przeglądarce.

Microsoft zaczyna włączać dostęp do webowej wersji Skype'a dla osób, które wcześniej zapisały się do beta-testów tej wersji komunikatora. Niestety, z niewiadomych przyczyn, testy te nie są dostępne dla szerszej publiczności.

Możemy jednak wysunąć bardzo proste wnioski, które ucieszą przede wszystkim bliskie sobie osoby, które z różnych przyczyn przebywają w bardzo odległych sobie miejscach. Do tej pory dostęp do Skype był możliwy z zainstalowanej wcześniej aplikacji na komputerze, smartfonie lub tablecie. Było to o tyle problematyczne, że w wielu przypadkach "po fakcie" zainstalowanie tejże apki sprawia niemałe trudności. Dla przykładu - jeśli myślicie, że internet jest wszędzie, mylicie się. Nierzadko jeśli dostęp do sieci jednak jest, siła sygnału może nie pozwolić na pobranie programu czy aplikacji. W takiej sytuacji możemy pomarzyć o darmowej rozmowie z kimkolwiek. Dostęp do komunikatora z poziomu przeglądarki mógłby zniwelować ten problem i ułatwić korzystanie w sytuacjach nagłych, kiedy nie mamy przy sobie prywatnego komputera, ale możemy skorzystać z cudzego. Szczególnie tyczy się to wyjazdów zagranicznych. Nie jest tajemnicą fakt, że Skype w bardzo dużej mierze pozwala przetrwać rozerwanym przez pracę poza krajem
małżeństwom.

Przeglądarkowy Skype umożliwia rozmowy tekstowe, głosowe i wideo. Niestety, nie mamy do niego dostępu, więc nie możemy na razie napisać nic więcej na jego temat. Webowy Skype dostępny jest pod adresem web.skype.com.

_ chip.pl / Wirtualna Polska _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Trojan niewidka?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)