Ruszają pierwsze całkowicie niełacińskie domeny

Ruszają pierwsze całkowicie niełacińskie domeny
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

10.05.2010 10:55, aktual.: 10.05.2010 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Około pół roku temu rozpoczęły się starania o nazwy domen w zaakceptowanych przez organizację ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) nowych strefach adresowych ccTLD (Country Code Top Level Domains) ze znakami niełacińskimi. Obecnie w Sieci pojawiają się pierwsze "zinternacjonalizowane" nazwy w języku arabskim – np. strona egipskiego ministerstwa komunikacji (http://وزارة-الأتصالات.مصر).

Około pół roku temu rozpoczęły się starania o nazwy domen w zaakceptowanych przez organizację ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) nowych strefach adresowych ccTLD (Country Code Top Level Domains) ze znakami niełacińskimi. Obecnie w Sieci pojawiają się pierwsze "zinternacjonalizowane" nazwy w języku arabskim – np. strona egipskiego ministerstwa komunikacji (http://وزارة-الأتصالات.مصر)
.

Oprócz Egiptu (.مصر) z domen ccTLD zapisanych w języku arabskim mogą korzystać także Arabia Saudyjska (.السعودية) i Zjednoczone Emiraty Arabskie (.امارات).

ICANN uważa, że wprowadzenie takich domen do strefy root jest przełomowym wydarzeniem, które zasadniczo zmieni krajobraz Internetu. Sieć stanie się bardziej użyteczna dla milionów ludzi w wielu krajach – deklaruje organizacja.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)