Rusza XII edycja Warszawskiego Festiwalu Nauki

Rusza XII edycja Warszawskiego Festiwalu Nauki

Rusza XII edycja Warszawskiego Festiwalu Nauki
03.09.2008 11:18, aktualizacja: 04.09.2008 14:47

Rusza XII edycja Warszawskiego Festiwalu Nauki –największej imprezy naukowej w Polsce!

19 września w Warszawie rozpocznie się największa impreza naukowa w kraju – Warszawski Festiwal Nauki. Jego XII edycja potrwa 10 dni, podczas których będzie można wziąć udział w ponad 500 pokazach, wykładach, eksperymentach i lekcjach festiwalowych organizowanych przez około 100 wydziałów uczelni państwowych i prywatnych, muzeów oraz placówek badawczych stolicy.

Celem Festiwau jest promocja nauki i jej osiągnięć jako sposobu na budowanie nowoczesnego, konkurencyjnego gospodarczo kraju w Europie i na świecie. Ideę tę wyraża przyjęte motto: "Nauka jest ważna dla przyszłości Polski. Pokażemy jej możliwości i ograniczenia. Odpowiemy na Państwa pytania. Postaramy się to zrobić ciekawie i zrozumiale".

Obraz

Obecna edycja Warszawskiego Festiwalu Nauki ma szczególny charakter, gdyż rozpoczyna nowy okres w jego historii. Po raz pierwszy Festiwal będzie miał własne hasło przewodnie. „Ziemia –. Planeta Ludzi” to temat obejmujący zarówno zjawiska zachodzące na naszym globie w sposób naturalny jak i w wyniku wpływu człowieka oraz cywilizacji. Z tego też względu imprezy odbywające się w ramach Festiwalu zostały podzielone „interdyscyplinarnie” czyli według problemów związanych z tematem głównym a nie jak dotychczas według działów nauki.

W programie znajdą się pokazy z takich dziedzin jak nauki ścisłe, życie i ziemia, humanistyka, technika i technologia, socjologia w życiu codziennym, kultura i sztuka, biologia dla społeczeństwa, życie społeczne, zasoby planety i wiele innych. Organizatorzy we współpracy z różnymi partnerami przygotowali też szereg dodatkowych atrakcji. Podczas otwarcia Festiwalu będzie miała miejsce wystawa Ministerstwa Ochrony Środowiska na temat najnowszych rozwiązań technologicznych na rzecz ochrony klimatu. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zaprezentuje wyjątkowy pokaz skroplenia helu –. unikalne doświadczenie, które można oglądać w niewielu ośrodkach na świecie. Natomiast cykliczny już Festiwal Nauki Małego Człowieka adresowany jest do najmłodszych zwiedzających, głodnych wiedzy i ciekawych świata.

Partnerami Festiwalu są m.in. :Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Miasta St. Warszawy, a także PGNIG S.A., Polkomtel S.A. – operator sieci Plus, Sanofi Aventis sp. z o.o., *Telekomunikacja Polska S.A. *

Wstęp na wszystkie imprezy Festiwalu jest bezpłatny.
Więcej informacji: www.festiwalnauki.edu.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)