Rupert Murdoch planuje blokowanie Google'a

Rupert Murdoch planuje blokowanie Google'a

Rupert Murdoch planuje blokowanie Google'a
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
10.11.2009 14:58, aktualizacja: 10.11.2009 15:25

Rupert Murdoch rozważa zablokowanie należących doń witryn z newsami przed usługą informacyjną Google News. Szef koncernu medialnego News Corporation już wcześniej domagał się, by operatorzy wyszukiwarek płacili za przedrukowywanie choćby fragmentów wiadomości.

W wywiadzie dla australijskiej stacji Sky News prezes został zapytany, dlaczego po prostu nie zapobiega się indeksowaniu wiadomości przez Google'a. Murdoch odparł, że taki krok jest rozważany na przyszłość, gdy witryny utrzymywane przez News Corporation –. takie jak strony gazet "The Sun" i "The Times" – staną się płatne, podobnie jak to się obecnie dzieje w przypadku dziennika "The Wall Street Journal".

Obraz

Już w maju tego roku Murdoch oświadczył, że chce wprowadzić opłaty za korzystanie z prasy online. Podobne plany snuje od kilku miesięcy wydawnictwo Axel Springer, choć opłaty miałyby być początkowo pobierane tylko od użytkowników smartfonów. W ostatnich dniach dało się słyszeć, że Axel Springer chce odebrać właścicielom apple'owskich aparatów iPhone możliwość darmowego przeglądana witryn, gdy tylko w sklepie iTunes pojawią się płatne aplikacje zapewniające dostęp do serwisów informacyjnych koncernu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)