RSS4English - czytaj wiadomości z kanałów RSS i ucz się angielskiego

RSS4English - czytaj wiadomości z kanałów RSS i ucz się angielskiego

RSS4English - czytaj wiadomości z kanałów RSS i ucz się angielskiego
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.11.2011 13:26

Brainglass poinformował o udostępnieniu aplikacji do nauki angielskiego RSS4English w Android Market i Apple App Store. Dzięki RSS4English możemy doskonalić swoją znajomość angielskiego w każdej wolnej chwili - czytają codziennie aktualizowane wiadomości z anglojęzycznych kanałów RSS i tworząc spersonalizowane ćwiczenia, które ułatwią nam zapamiętanie nowych słów.

RSS4English to aplikacja, która ułatwia naukę nowych słów w języku angielskim. Program można uruchomić w smartfonie w dowolnym miejscu i czasie. Uczymy się przez czytanie wiadomości z anglojęzycznych kanałów RSS, które możemy wybrać zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Znaczenie każdego nieznanego nam słowa możemy sprawdzić w słowniku - po prostu dotykając go na ekranie. Każde sprawdzane słówko możemy też zachować w pamięci programu, który automatycznie stworzy wówczas ćwiczenia ułatwiające nam jego zapamiętanie. Zasada działania jest więc taka sama, jak w innych aplikacjach e-learningowych Brainglass (np. Karaoke4English).

Wykorzystane w programie kanały RSS są dostarczane przez Metro International. Metro to bezpłatna gazeta, która jest dostępna w ponad 100 miastach na całym świecie. W RSS4English zostały wykorzystane wiadomość z takich kategorii, jak m.in: Rozrywka, Biznes i Świat. Pochodzą one z amerykańskich i kanadyjskich wydań Metra.

Tworzone przez RSS4English ćwiczenia językowe bazują na efektywnej metodzie fiszek (flashcards). Przy ich pomocy możemy uczyć się nowych słów tylko z jednego dnia, albo też uwzględnić w uruchamianych ćwiczeniach słownictwo z całego tygodnia lub miesiąca. Program cały czas monitoruje postęp naszej nauki, dzięki specjalnemu algorytmowi. To właśnie on odpowiada za to, jakie ćwiczenia zaserwuje nam aplikacja. Algorytm dokonuje wyboru ćwiczeń w oparciu o wyniki wcześniej rozwiązanych przez nas zadań dbając o to, abyśmy ćwiczyli naukę tych słów, które naprawdę potrzebujemy powtórzyć.

Najważniejsze funkcje aplikacji RSS4English
 Codziennie aktualizowane wiadomości z anglojęzycznych kanałów RSS od Metro International
 Dostępne kategorie wiadomości: Biznes, Rozrywka, Świat, USA/ Kanada, Finanse
 Możliwość nauki specjalistycznego słownictwa w obszarze biznesu, finansów itp.
 Możliwość zapisania 10 tys. nieznanych słów i stworzenia ćwiczeń ułatwiających ich zapamiętanie
 Aplikacja umożliwia tłumaczenie na 13 różnych języków. Poza polskim, są to także: hiszpański, niemiecki, włoski, rosyjski, francuski, arabski, malajski, ukraiński, portugalski, turecki, indonezyjski i holenderski.

Cena i dostępność
Darmowa wersja RSS4English jest dostępna w Android Market i Apple App Store. Umożliwia ona przeczytania i stworzenie ćwiczeń do 5 artykułów z kanałów RSS od Metro International na dzień, co pozwoli nam samodzielnie przekonać się, czy aplikacja jest narzędziem, które naprawdę pomoże nam w nauce angielskiego. Jeśli decyzja jest na tak, możemy zakupić pełną wersję RSS4English za równowartość 2,39 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)