Rozruszaj szare komórki - rusza V edycja Potyczek Algorytmicznych

Rozruszaj szare komórki - rusza V edycja Potyczek Algorytmicznych

16.04.2009 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozpoczęła się rejestracja do V edycji ogólnopolskiego konkursu dla programistów. „Potyczki Algorytmiczne” to otwarty konkurs dla otwartych głów i świetny trening.

Rozpoczęła się rejestracja do V edycji ogólnopolskiego konkursu dla programistów. „Potyczki Algorytmiczne” to otwarty konkurs dla otwartych głów i świetny trening.

- Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, studentem, pracownikiem dużej, czy też małej firmy, ale lubisz wyzwania intelektualne, współzawodnictwo i „trochę" programujesz, możesz i powinieneś wystartować w tym konkursie - zachęca profesor Krzysztof Diks, mentor konkursu z Uniwersytetu Warszawskiego.

Już rozpoczęło się logowanie poprzez stronę internetową konkursu - www.konkurs.adb.pl.

Konkurs stanowi idealną okazję sprawdzenia umiejętności programistycznych. Po udziale w Potyczkach, wielu finalistów sięgnęło po trofea w takich konkursach, jak: Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna, Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM-ICPC), czy TopCoder.
- Niewątpliwie największą zaletą konkursu jest możliwość treningu własnych umiejętności programistycznych oraz szansa rywalizacji z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie, i to nie tylko z naszego kraju, w tym roku równolegle organizujemy także konkurs na Ukrainie –. mówi dr hab. Janusz Szajna, prezes ADB Polska. Dla zwycięzców do wygrania atrakcyjne nagrody, m. in. projektor full HD z zestawem kina domowego, wysokiej klasy laptop i sieciowy serwer plików.

Najlepiej zarejestrować się już dziś na stronie www.konkurs.adb.pl i zapoznać się z zasadami. Pierwsze próbne zadanie pojawi się na witrynie konkursu 1. kwietnia br., natomiast od 21 kwietnia podane zostaną punktowane zadania, kolejno do sześciu rund, rozgrywanych od 21 do 28 kwietnia br. Równolegle przebiegnie także konkurs na Ukrainie. Finaliści, czyli 20 najlepszych algorytmistrzów z Polski i Ukrainy, przyjadą na rozgrywki finałowe do Zielonej Góry w dniach 15-16 maja br.

Nad wysokim poziomem merytorycznym zadań czuwają studenci i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego. Potyczki Algorytmiczne organizuje Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW oraz ADB Polska Sp. z o. o. –. Centrum Badań i Rozwoju (R&D) międzynarodowej Grupy ADB.

W tym roku organizatorzy zachęcają grupy programistów ze szkół, stowarzyszeń oraz uczelni. Firma ADB zafundowała dodatkowo sieciowy serwer plików QNAP 1TB, który rozlosuje w dniu finału wśród wszystkich instytucji, z których co najmniej 5 osób przejdzie przynajmniej przez 2 tury konkursu.

Terminy konkursu:
Rejestracja już rozpoczęta.
Runda próbna: 17-22 kwietnia 2009 r.
6 rund rozgrywanych przez stronę konkursu: 21-28 2009 r.
Finały: 15-1. maja 2009 r. w Zielonej Górze w Centrum Badań i Rozwoju ADB Polska

Nagrody:
I miejsce – Projektor Sanyo PLV-Z700 + Kino domowe Yamaha DVX-1000
II miejsce – Notebook Dell Studio 17
III miejsce - Sieciowy serwer plików, QNAP TS-209 PRO II
Dla finalistów liczne atrakcje i nagrody, m. in. odtwarzacze MP4 Creative Zen 4GB

NAGRODA SPECJALNA:
Szansa dla szkół, uczelni, stowarzyszeń na wylosowanie sieciowego serwera plików QNAP 1TB.

Dodatkowe nagrody od patronów, m. in. 1. prenumerat „Software Developer’s Journal”, 15% upustu na prenumeratę dla 256 najlepszych programistów i 10% dla wszystkich uczestników konkursu.
Patroni: Miasto Zielona Góra, NZS
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza - Zielona Góra, Software Developer’s Journal - www.software.com.pl, TV Odra, TVP Gorzów Wielkopolski, SAT Kurier, Radioelektronik, TV Lider, Przegląd Techniczny; portale: linux.pl, dobreprogramy.pl, media2.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)