Rów Mariański i Belweder. Podchwytliwe pytanie w "Milionerach"

Rów Mariański i Belweder. Podchwytliwe pytanie w "Milionerach"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
Adam Bednarek

07.03.2019 08:31, aktual.: 07.03.2019 08:43

Gdzie jest najgłębsze miejsce na Ziemi i jak nazywa się siedziba prezydenta, będąca dawnym pałacem Radziwiłłów - na tych pytaniach uczestnicy "Milionerów" polegli we wtorkowym odcinku. Rów Mariański i Belweder to znane nazwy, ale sprawiły kłopot.

Najbardziej żałować może uczestniczka, która walczyła o 40 tys. zł - sumę gwarantowaną. Była pewna swojej odpowiedzi, gdy usłyszała pytanie: "Siedzibą prezydenta jest dawny pałac Radziwiłłów, zwany?". Od razu postawiła na Belweder, tymczasem prawidłowa odpowiedź to Pałac Namiestnikowski.

"Milionerzy": Belweder a Pałac Namiestnikowski

Belweder bardzo często kojarzony jest z prezydentem. I słusznie - był siedzibą prezydencką, ale w latach 1922–1926 i 1989–1993. Od 1994 roku oficjalna siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to Pałac Prezydencki w Warszawie, nazywany dawniej pałacem Radziwiłłów czy właśnie Namiestnikowskim.

Zła odpowiedź musiała boleć nie tylko z powodu błędu. Uczestniczka miała do dyspozycji wszystkie koła ratunkowe.

"Rów Mariański – najgłębsze miejsce na Ziemi – znajduje się na dnie…"

Kolejna uczestniczka nie odpowiedziała na to pytanie. Do wyboru było Morze Czarne, Morze Śródziemne, Pacyfik i Bajkał. Odpowiadająca postawiła na ostatnią opcję, tymczasem prawidłowa odpowiedź to Pacyfik.

Rów Mariański: jak głęboki?

Dokładnie Rów Mariański znajduje się w zachodniej części Pacyfiku. Jego głębokość to prawie 11 tys. metrów. Jednak nawet tak głęboko żyć mogą gatunki ryb, o których wcześniej ludzkość nie miała pojęcia. Naukowcy ciągle dokonują nowych odkryć.

"Milionerzy": co prowadzący widzi na swoim ekranie?

Teraz sprawa jest prosta, bo znamy już odpowiedzi na pytania. Pewnie wielu zastanawia się, czy prowadzący wie, który wybór jest poprawny, zanim padnie decyzja uczestnika. Okazuje się, że nie. Wbrew obiegowej opinii, w momencie zadania pytania prowadzący nie ma informacji na temat tego, która odpowiedź jest poprawna. Ta pojawia się dopiero po zaznaczeniu odpowiedzi lub rezygnacji z dalszej gry. Więcej na ten temat dowiecie się z tekstu "Co widzi prowadzący 'Milionerów' na swoim ekranie?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)