Router DrayTek zamiast modemu USB

Router DrayTek zamiast modemu USB

Router DrayTek zamiast modemu USB
09.09.2009 14:43, aktualizacja: 09.09.2009 15:48

Wbudowany modem ADSL, zintegrowany firewall, przejrzysty interfejs konfiguracyjny oraz port LAN - nowy router od DrayTek pozwala zastąpić tradycyjny modem ADSL na USB. Niewielki jest rozmiar, ale co nie mniej ważne, również cena urządzenia.

Cechy charakterystyczne routera to przede wszystkim wbudowany modem ADSL pracujący w standardach ADSL, ADSL2. ADSL2+ oraz port LAN 10/100 Mbit/s, pozwalający na szybki i bezpieczny dostęp do Internetu, bez konieczności zakupu osobnego modemu od operatora.

Vigor 12. staje się bardziej funkcjonalny niż standardowy modem USB poprzez zastosowanie portu R-J45 jako LAN, który umożliwia podłączenie dodatkowego przełącznika w celu rozbudowania infrastruktury sieciowej o inne urządzenia.

Obraz
© (fot. DrayTek)

Ten niewielkich rozmiarów router powstał z myślą o małych firmach i użytkownikach domowych, którzy bez problemu poradzą sobie z jego obsługą, tym bardziej, że panel konfiguracyjny dostępny jest także w wersji polskiej.

Oprócz podstawowych zabezpieczeń, router posiada możliwość blokowania stron internetowych na podstawie adresów URL oraz rozbudowany obiektowy firewall z filtrowaniem pakietów i ochroną przed atakami DoS.

Sugerowana cena detaliczna: 192,35 zł brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)