Rossman stawia na ekologię. W Czechach stanął automat do napełniania butelek płynami do płukania i zmywania naczyń

Rossman stawia na ekologię. W Czechach stanął automat do napełniania butelek płynami do płukania i zmywania naczyń
Źródło zdjęć: © iStock.com
Karolina Modzelewska

21.11.2019 13:12, aktual.: 21.11.2019 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej sklepów aktywnie angażuje się w ochronę środowiska. Chcą ograniczyć ilość plastikowych odpadów, umożliwiając klientom wielokrotne napełnianie pojemników, które przynoszą ze sobą. Jest to ważny zwrot w kierunku koncepcji "zero waste".

Widok maszyny pozwalającej na ponowne napełnienie pustej butelki po płynie do płukania, płynie do mycia naczyń czy innych detergentach staje się coraz powszechniejszy.

Rossman bliżej ekologii

Takie urządzenie stanęło w jednym ze sklepów sieci Rossman w Czechach. Firma nawiązała współpracę z innym niemieckim przedsiębiorstwem – Henkel, specjalizującym się w produkcji chemikaliów.

Henkel dostarcza potrzebne środki chemiczne i dba o to, aby maszyna nigdy nie była pusta. Klienci przychodzą ze swoimi butelkami i po uiszczeniu stosownej opłaty uzupełniają je pożądanym środkiem czystości.

Ekologiczne dystrybutory w Polsce

Rossman nie jest jedynym sklepem, który promuje styl życia "zero waste". Interesuje się nim coraz więcej drogerii. Także w Polsce. Świadczą o tym słowa Bazylego Głowackiego, CEO Cosmetomat'u (firmy produkującej maszyny do dystrybucji płynów), który w rozmowie z WP Tech powiedział:

- Poszerzamy naszą ofertę o format automatycznego sklepu, gdzie z Cosmetomatu będzie można kupić 30-50 różnych płynów. Jesteśmy w trakcie rozmów z trzema międzynarodowymi dużymi koncernami i z około 100 firmami z Polski, co właśnie jest impulsem do zmian w dotychczasowej koncepcji.

Cosmetomat działa jak automat z napojami. Różnica jest taka, że nalewamy w nim środki czystości. Maszyna pozwala więc na ograniczenie plastikowych odpadów. Jej wizualizację można zobaczyć na zdjęciu.

Początkowa koncepcja Cosmetomat'u uległa znacznym transformacjom. Wynika to z dostosowywania oferty do potrzeb sklepów i potencjalnych partnerów handlowych.

Obraz
© Cosmetomat | Cosmetomat

- Jesteśmy w trakcie wprowadzania modyfikacji w samej maszynie, jest to wynikiem rozmów handlowych. W grudniu w Poznaniu otworzymy ShowRoom, w którym będzie można doświadczyć zakupu i w której będziemy testować nowe udoskonalenia. Pierwszym Sklepem, który zamówił od nas Cosmetomat, jest sklep NaGramy z Łodzi – powiedział Głowacki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)