Rosjanin włamuje się do bankomatu. Robi to przerażająco szybko

Strona głównaRosjanin włamuje się do bankomatu. Robi to przerażająco szybko
05.01.2018 13:08
Rosjanin włamuje się do bankomatu. Robi to przerażająco szybko
Źródło zdjęć: © youtube.com

Tak Rosjanie hakują bankomaty. W sposób, który zna praktycznie każdy użytkownik komputera, a na pewno każdy gracz. Pięciokrotne naciśnięcie klawisza "Shift" powoduje otwarcie komunikatu, sugerującego uruchomienie funkcji klawiszy stałych.

Rosjanin nie miał nawet intencji okradania bankomatu. Oczekując na odpowiedź operatora banku, z nudów postanowił nacisnąć przycisk Shift, mieszczący się na klawiaturze bankomatu. W Rosji bankomaty wyglądają trochę inaczej.

Z pewnością nie spodziewał się tego, co zobaczył. Po kilkukrotnym naciśnięciu klawisza Shift, pojawił się słynny komunikat. Pozwoliło mu to na dostęp do systemu Windows, a tym samym do całego oprogramowania bankowego.

Mężczyzna twierdzi, że próbował poinformować bank, ale w dziale obsługi klienta był po prostu zbywany. Zasugerowano mu skorzystać z numeru podanego na samym terminalu.

Błąd w terminalu został już naprawiony. Najpierw jednak dostał informację o naprawieniu usterki, a gdy poszedł to sprawdzić, system nadal dało się oszukać. Usterkę usunięto dopiero po upływie miesiąca.

Przymierzasz się do zakupu sprzętu elektronicznego? Sprawdź rabaty na stronie MediaMarkt kody promocyjne.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)