Rosjanin włamuje się do bankomatu. Robi to przerażająco szybko

Rosjanin włamuje się do bankomatu. Robi to przerażająco szybko
Źródło zdjęć: © youtube.com
Arkadiusz Stando

05.01.2018 13:08, aktual.: 26.02.2019 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tak Rosjanie hakują bankomaty. W sposób, który zna praktycznie każdy użytkownik komputera, a na pewno każdy gracz. Pięciokrotne naciśnięcie klawisza "Shift" powoduje otwarcie komunikatu, sugerującego uruchomienie funkcji klawiszy stałych.

Rosjanin nie miał nawet intencji okradania bankomatu. Oczekując na odpowiedź operatora banku, z nudów postanowił nacisnąć przycisk Shift, mieszczący się na klawiaturze bankomatu. W Rosji bankomaty wyglądają trochę inaczej.

Z pewnością nie spodziewał się tego, co zobaczył. Po kilkukrotnym naciśnięciu klawisza Shift, pojawił się słynny komunikat. Pozwoliło mu to na dostęp do systemu Windows, a tym samym do całego oprogramowania bankowego.

Mężczyzna twierdzi, że próbował poinformować bank, ale w dziale obsługi klienta był po prostu zbywany. Zasugerowano mu skorzystać z numeru podanego na samym terminalu.

Błąd w terminalu został już naprawiony. Najpierw jednak dostał informację o naprawieniu usterki, a gdy poszedł to sprawdzić, system nadal dało się oszukać. Usterkę usunięto dopiero po upływie miesiąca.

Przymierzasz się do zakupu sprzętu elektronicznego? Sprawdź rabaty na stronie MediaMarkt kody promocyjne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)