Rosja zawiesza prace nad okrętami wojennymi. Do niedawna podawano sprzeczne informacje

Rosja zawiesza prace nad okrętami wojennymi. Do niedawna podawano sprzeczne informacje

Rosja zawiesza prace nad okrętami wojennymi. Do niedawna podawano sprzeczne informacje
Źródło zdjęć: © Mil.ru
Arkadiusz Stando
25.04.2020 11:50

Z powodu braku podjęcia decyzji Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, zawieszono prace nad budową kilku okrętów. Mowa tu o pracach nad niszczycielami o napędzie jądrowym projektu 23560 Lider i częścią projektu 22350M.

Jak podaje rosyjska agencja prasowa Interfax, wstrzymano prace nad dwoma kluczowymi projektami okrętów wojennych Rosji. Tak wynika ze sprawozdania za rok 2019, sporządzonego przez Północne Biuro Konstrukcyjne. Według podawanych informacji, głównym powodem był brak decyzji ze strony Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.

Według informacji zdobytych przez Interfax, prace nad projektem Lider zawieszono już w 2016 roku. Tymczasem rosyjska agencja prasowa TASS jeszcze w 2019 roku informowała, że planowana jest budowa kolejnych dwóch niszczycieli.

Projekty 23560 Lider i 22350M były od dawna krytykowane przez władze Rosji. Zwracano uwagę na duże koszta oraz potencjalną sporą liczbę problemów technicznych. Projekty były bardzo ambitne, ale Rosjanie widzieli w nich co najwyżej możliwość zarobku. Najprawdopodobniej nie znaleźli chętnych na okręty, więc porzucili prace.

Źródło: Konflikty.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (256)