Trwa ładowanie...
d304d0g

Rosja. Pożar statku Admirał Kuzniecow. Trwają poszukiwania zaginionej osoby [Zobacz wideo]

Jedna osoba nie żyje, a 12 zostało rannych w pożarze rosyjskiego lotniskowca Admirał Kuzniecow, do którego doszło w czwartek, w stoczni Zwiezdoczka w Murmańsku. Jedna z ofiar wybuchu wciąż nie została odnaleziona. Zaginioną osobą mógł być oficer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja. Pożar lotniskowca Admirał Kuzniecow
Rosja. Pożar lotniskowca Admirał Kuzniecow (Youtube.com)
d304d0g

Pożar, który wybuchł na rosyjskim lotniskowcu w czwartek 12 grudnia został już całkowicie ugaszony. Podczas akcji ratunkowej służby natrafiły na zwłoki jednego z żołnierzy - poinformowały władze kraju. W wyniku tragedii rannych zostało 12 osób. Wśród poszkodowanych wciąż znajduje się jedna osoba zaginiona. Według niepotwierdzonych informacji, poszukiwany to oficer nadzorujący prace stoczniowców przy statku "Admirał Kuzniecow".

Walka z ogniem została zakończona w piątek około godziny 5:00 rano. Trwa wyjaśnianie przyczyn ogromnego pożaru, który według wstępnych informacji wybuchł w jednej z komór lotniskowca podczas prac spawalniczych i rozprzestrzenił się na powierzchni około 600 metrów kwadratowych. Nieoficjalnie mówi się o naruszeniu przepisów bezpieczeństwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że skutki pożaru nie będą poważne, ponieważ ogień zniszczył instalacje, która i tak miała ulec wymianie podczas prac remontowych - informuje rosyjski dziennik "Kommiersant".

Pożar na pokładzie lotniskowca "Admirał Kuzniecow" odbił się w Rosji szerokim echem. Nic w tym dziwnego, w końcu to drugie podobne zdarzenie na przestrzeni kilkunastu miesięcy. W październiku 2018 roku podczas trwających prac modernizacyjnych w Murmańsku, wskutek niewłaściwego zatapiania doku śmierć poniosły dwie osoby. Na pokład okrętu spadł wtedy potężny żuraw dźwigowy. Według Rosjan nie doszło wtedy do większych uszkodzeń. Zgodnie z zapowiedziami, remont lotniskowca ma się zakończyć w 2022 roku.

Admirał Kuzniecow to jedyny rosyjski lotniskowiec i największy okręt tamtejszej marynarki wojennej.

d304d0g

Podziel się opinią

Share
d304d0g
d304d0g
Więcej tematów