ycipk-2sxbyb

Rosja: Na niebie nie pojawiło się Słońce. Panika wśród Rosjan [Zobacz wideo]

Rosyjskie niebo spowijały ciemności, pomimo tego, że nastał ranek, a zegar pokazywał godzinę 8. Zdarzenie zaskoczyło Rosjan i wzbudziło wśród nich panikę. Za sprawą internetu dowiedział się o nim cały świat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poranek spowity w ciemnościach.
Poranek spowity w ciemnościach. (Youtube.com, Fot: Якутия24)
ycipk-2sxbyb

Na wschodzie Rosji doszło do nietypowego zdarzenia. W niewielkim miasteczku Wierchojańsk oraz w jego okolicach Słońce nie pojawiło się na niebie, chociaż w tym regionie świeciło już od czterech godzin.

Chmury powstają na skutek pożarów

Prawdopodobną przyczyną zajścia są pożary, które trawią Syberię. W ich trakcie do atmosfery dostaje się tlenek węgla, przyczyniający się do powstawania bardzo gęstych, czarnych chmur. Nie przepuszczają one promieni słonecznych.

ycipk-2sxbyb

-Tę sytuację można porównać do tego, co dzieje się, kiedy zbiera się na deszcz – powiedział Jewgienij Tiszkowiec, ekspert z rosyjskiego serwisu pogodowego Fobos. Tiszkowiec dodał, że całe zdarzenie wymaga dalszych badań i nie można jednoznacznie powiedzieć, że jego wyłączną przyczyną są pożary.

Ciemny poranek w Brazylii

Do podobnego zajścia doszło w São Paulo, które pogrążyło się w ciemnościach 19 sierpnia. Gęsty dym, który spowił niebo, wywołały pożary lasów tropikalnych w stanie Rondônia oraz w graniczącej z Brazylią Boliwii.

ycipk-2sxbyb

Pożary w Amazonii nie są zjawiskiem naturalnym. W badaniu z 2018 roku opublikowanym na łamach czasopisma Nature Communications, naukowcy podkreślali, że pożary powstają na skutek kombinacji susz i ludzkich działań.

Wszystko wskazuje na to, że nietypowe zdarzenia są efektem zmieniającego się klimatu oraz degradacji środowiska naturalnego przez człowieka.

Źródło: Live Science.

ycipk-2sxbyb
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2sxbyb

ycipk-2sxbyb
ycipk-2sxbyb