Robot-zabójca wybierze ofiarę po analizie Facebooka

Robot-zabójca wybierze ofiarę po analizie Facebooka

Robot-zabójca wybierze ofiarę po analizie Facebooka
Źródło zdjęć: © chip.pl
16.05.2016 09:29

Z dokumentów opublikowanych przez Amerykański Departament Obrony wynika, że armia amerykańska chce zbudować autonomicznego robota-zabójcę, który decyzje na temat tego, do kogo strzelać będzie podejmował na podstawie analizy mediów społecznościowych.

Takie informacje znalazły się w publicznie dostępnym dokumencie Departamentu Obrony pod tytułem "Human Systems Roadmap Review". Wynika z niego, że armia amerykańska chce stworzyć autonomiczną, sztuczną inteligencję, która będzie w stanie samodzielnie podejmować decyzje o likwidacji celu, w oparciu o analizę materiałów dostępnych w internecie, w tym w sieciach społecznościowych.Brzmi jak fabuła taniego filmu science-fiction, prawda?

Co więcej, w dokumentach opublikowanych przez amerykański Departament Obrony, wojskowi są praktycznie pewni, że w przeciągu 1. lat, rozwój technologii pozwoli na produkcję robotów, które będą w stanie samodzielnie zaplanować przebieg całej misji, samodzielnie wybrać cele do zlikwidowania i zająć się praktycznie całą logistyką.

Jednym słowem: Pentagonowi marzy się praktycznie bezobsługowa armia, oparta o sztuczną inteligencję, która tylko od czasu do czasu musiałaby być skontrolowana przez człowieka. Czyżby realnie nadchodziła wizja pokazana w filmie "Terminator"? Ciekawe, czy system sterujący całą pracą nazwą Skynet...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)