Robot podskakuje jak wysportowany żołnierz. Boston Dynamics zachwyca i przeraża

Robot podskakuje jak wysportowany żołnierz. Boston Dynamics zachwyca i przeraża
Źródło zdjęć: © YouTube
Adam Bednarek

12.10.2018 13:54, aktual.: 12.10.2018 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Robot "Atlas" od Boston Dynamics jest coraz zwinniejszy. Na nowym nagraniu widzimy, jak bez problemu wskakuje na przeszkody. Można się zachwycać i lekko przestraszyć.

Już od dawna wiemy, że "Atlas" jest szybki i gibki. Skacze i robi salta, a nawet biega - półtorametrowy robot o wadze 75 kg analizuje przy tym teren i rozpoznaje nadchodzące przeszkody. Teraz może pochwalić się nową zdolnością. Ekipa Boston Dynamics zaprezentowała na nowym materiale wideo, jak ich robot radzi sobie z parkourem.

Umiejętności "Atlasa" robią spore wrażenie. Roboty Boston Dynamics są w dużej mierze autonomiczne i potrafią same nawigować w terenie. Świetnie sprawdziłby się w pracy jako ochroniarz, a zapewne po drobnych modyfikacjach także tam, gdzie trzeba wnosić i przenosić duże oraz ciężkie przedmioty. I na polu bitwy, ale o takim zastosowaniu lepiej nie myśleć.

Boston Dynamics zamierza rozpocząć masową produkcję robotów. Najpierw jednak zacznie od mniejszych. SpotMini potrafi podawać przedmioty do rąk, w tym otwarte napoje czy szklanki z wodą bez rozlewania. Roboty mają być specjalnie dostosowywane do potrzeb klientów. SpotMini otrzyma wersje takie jak pomoc domowa, kurier, ochrona czy budowa.

Oficjalnie cena nie została jeszcze podana, ale mówi się, że będzie to koszt około... 30 tysięcy dolarów, czyli ok. 111 tys. złotych. Już w 2019 roku Boston Dynamics chce produkować tysiąc modeli rocznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)