WP

Robot "Atlas" wybrał się na jogging. Boston Dynamics nie przestaje imponować

Jeśli tak dalej pójdzie, to nic tu po nas. Robot Atlas firmy Boston Dynamics właśnie został nauczony biegania, niebawem wygra pierwszy maraton. Rozwój ich maszyn nabiera naprawdę imponującego tempa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robot świetnie radzi sobie z bieganiem
Robot świetnie radzi sobie z bieganiem (Youtube.com, Fot: Boston Dynamics)
WP

Żarty żartami, ale to co robi Boston Dynamics jest naprawdę imponujące. Od początku prac nad swoimi robotami, firma zrobiła ogromny postęp. Na początku ich robot "petman" ledwie radził sobie z chodzeniem, nie posiadając jeszcze nawet rąk, ani nie mając ludzkiej formy.

WP

Kilka lat później ich "Atlas" został nauczony robienia salta, utrzymując przy tym świetną równowagę. Pośród ludzi bardzo niewielka część jest w stanie wykonać tą akrobację. Teraz "Atlas" zbliża się swoimi nowymi umiejętnościami do czegoś, co potrafi praktycznie każdy, ale to i tak coś wielkiego. Ten półtorametrowy robot o wadze 75 kg potrafi teraz biegać, analizując przy tym teren i łatwo analizując nadchodzące przeszkody.

Trzy lata temu odbył się konkurs amerykańskiej agencji DARPA. Zobaczcie to wideo, i porównajcie umiejętności robotów sprzed trzech lat do tego, co robi teraz "Atlas". Firmie Boston Dynamics należą się oklaski, a to jeszcze nie koniec ich prac.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP