Robot na gąsienicach wspina się i myje szyby

Robot na gąsienicach wspina się i myje szyby

Robot na gąsienicach wspina się i myje szyby
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
21.01.2014 15:02

Firma Ecovacs zaprezentowała nowego robota sprzątającego. Po serii automatycznych urządzeń do zamiatania i zmywania podłóg przyszedł czas na coś zupełnie nowego.

Winbot to robot, którego zadaniem jest mycie okien. Wyposażono go w przyssawki, dzięki którym nie odpada od pionowych, szklanych powierzchni. Porusza się natomiast dzięki gumowym gąsienicom. Czujniki umieszczone na urządzeniu gwarantują dokładne umycie całej powierzchni szyb, w tym również narożników.

Przed spadnięciem Winbota chroni system ostrzegania przed zbyt słabą siłą docisku i awarią zasilania. W przypadku braku prądu, urządzenie wykorzysta wbudowany akumulator do zasilania przyssawki i uruchomi alarm dźwiękowy. Według producentów siła docisku jest na tyle duża, że powinna utrzymać ciężar większy o 1. kg od wagi samego robota. Minimalna powierzchnia czyszczenia to 45x60 cm.

System czyszczenia jest trójfazowy, dzięki czemu okna czyszczone są na mokro i wycierane do sucha, co eliminuje powstawanie zacieków. Cena urządzenia będzie wynosić około 40. dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)