Robot "Atlas" wybrał się na jogging. Boston Dynamics nie przestaje imponować

Robot "Atlas" wybrał się na jogging. Boston Dynamics nie przestaje imponować
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Boston Dynamics
Arkadiusz Stando

11.05.2018 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli tak dalej pójdzie, to nic tu po nas. Robot Atlas firmy Boston Dynamics właśnie został nauczony biegania, niebawem wygra pierwszy maraton. Rozwój ich maszyn nabiera naprawdę imponującego tempa.

Żarty żartami, ale to co robi Boston Dynamics jest naprawdę imponujące. Od początku prac nad swoimi robotami, firma zrobiła ogromny postęp. Na początku ich robot "petman" ledwie radził sobie z chodzeniem, nie posiadając jeszcze nawet rąk, ani nie mając ludzkiej formy.

Kilka lat później ich "Atlas" został nauczony robienia salta, utrzymując przy tym świetną równowagę. Pośród ludzi bardzo niewielka część jest w stanie wykonać tą akrobację. Teraz "Atlas" zbliża się swoimi nowymi umiejętnościami do czegoś, co potrafi praktycznie każdy, ale to i tak coś wielkiego. Ten półtorametrowy robot o wadze 75 kg potrafi teraz biegać, analizując przy tym teren i łatwo analizując nadchodzące przeszkody.

Trzy lata temu odbył się konkurs amerykańskiej agencji DARPA. Zobaczcie to wideo, i porównajcie umiejętności robotów sprzed trzech lat do tego, co robi teraz "Atlas". Firmie Boston Dynamics należą się oklaski, a to jeszcze nie koniec ich prac.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)