Robert Kubica w nowej roli. Tutaj każdy może go spotkać

Robert Kubica jako hologram pojawi się na stacjach Orlenu
Robert Kubica jako hologram pojawi się na stacjach Orlenu
Źródło zdjęć: © PKN Orlen

29.10.2022 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć Robert Kubica najlepsze dni swojej kariery ma już za sobą, nadal jest jednym z bardziej rozpoznawalnych polskich sportowców. Kierowca formuły 1 dzięki współpracy z PKN Orlen przekracza granice rzeczywistości. Teraz możemy oglądać go w nowym wydaniu.

Robert Kubica nie odgrywa obecnie istotnej roli w świecie formuły 1. Nie zajmuje w tej chwili stanowiska podstawowego kierowcy żadnego z zespołów. Mimo to wielu Polaków wciąż pamięta jego występy w barwach BMW Sauber i Renault. Z rozpoznawalności Kubicy korzysta PKN Orlen, który sponsoruje jego występy, w zamian za możliwość wykorzystania wizerunku kierowcy w materiałach reklamowych.

Klasyczne reklamy, bilbordy i plakaty z wizerunkiem Roberta Kubicy to nie wszystko, na co stawia Orlen. Na stacjach paliw należących do koncernu pojawią się hologramy z wizerunkiem Roberta Kubicy.

Orlen Skylight - stawiają na rozwój polskich firm

Cyfrowa wersja jedynego Polaka, który jeździł w formule 1 to pomysł realizowany w ramach akceleratora startupów Orlen Skylight. Celem programu jest znalezienie niewielkich firm, których interesujące pomysły i rozwiązania technologiczne są w stanie odpowiadać na różne potrzeby współczesnego biznesu.

Jednym z projektów, który jest realizowany w ramach wspomnianego akceleratora, jest wprowadzenie na stacje Orlenu etykiet PESL (ang. Perovskite Electronic Shelf Label), bazujących na ogniwach perowskitowych opracowanych przez wrocławską firmę Saule Technologies.

Cyfrowy Robert Kubica na stacjach Orlenu

Hologramy, które będą wyświetlać Roberta Kubicę, zostały opracowane przez polskie przedsiębiorstwo Ledholo. Specjalizuje się ona w tworzeniu hologramów 3D, zarówno na podstawie tworzonych ręcznie trójwymiarowych modeli, jak i skanów. To właśnie przez skanowanie udało się zyskać trójwymiarową wersję polskiego kierowcy F1.

Na zaprezentowanym przez Orlen krótkim nagraniu widzimy zarówno proces powstawania hologramu, jak i jego efekt końcowy. Krótkie spoty z Kubicą w roli głównej zostały nagrane na green screenie. Wykonane w ten sposób skany pozwalają w prosty sposób pozbyć się tła, dzięki czemu postać kierowcy wyświetlana jest na przezroczystym tle.

Przygotowane przez Ledholo hologramy nie posłużą rzecz jasna wyłącznie do wyświetlania wizerunku Roberta Kubicy. Ich zadaniem jest także prezentowanie produktów, które można nabyć na stacjach Orlenu.

Karol Kołtowski, dziennikarz Wirtualnej Polski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)