Rewolucja w sferze dostaw żywności do domu. Kurier od razu włoży produkty do lodówki

Rewolucja w sferze dostaw żywności do domu. Kurier od razu włoży produkty do lodówki

Rewolucja w sferze dostaw żywności do domu. Kurier od razu włoży produkty do lodówki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
07.06.2019 16:05

Markety dostarczające zakupy do domu klienta nie są niczym nowym. Nawet w Polsce działa co najmniej kilka firm oferujących dostawę produktów żywnościowych. Ale amerykański Walmart chce iść o krok dalej. Kurier nie tylko wniesie produkty, ale także, jeśli zajdzie taka potrzeba, umieści je w lodówce.

Jasnym jest, że z zakupów z dostawą korzystają przeważnie ludzie starsi, którzy nie mają już siły na dźwiganie ciężkich toreb, albo ludzie zapracowani, niemający czasu na wizytę w sklepie. Nowa oferta Walmartu skierowana jest głównie do tych drugich - a to dlatego, że zakłada przeprowadzenie kompleksowej usługi dostawy pod nieobecność klienta.

Walmart wyposaży dostawców w kamery i nieujawnioną "inteligentną technologię wejścia". Ci wejdą do mieszkań klientów i umieszczą zakupioną żywność w lodówce. Tak, aby nawet po późnym powrocie zachowała świeżość.

Kamery mają zapewnić bezpieczeństwo. Klient otrzyma podgląd tego, co robi w jego domu dostawca. Walmart nadmienia, że odpowiednio przeszkoli swój personel, aby "traktowano domy klientów z taką samą troską i szacunkiem, z jakim traktuje się dom przyjaciela lub rodziny".

Akcja, marketingowo nazwana InHome, wedle zapewnień ruszy jesienią tego roku. Na początku w trzech amerykańskich miastach: Kansas City, Missouri; Pittsburgh, Pensylwania; Vero Beach na Florydzie. Obejmie tym samym około 1 mln klientów sieci Walmart.

Ceny dostawy póki co nie zostały ujawnione. Zresztą, podobnie jak techniczne aspekty wspomnianej "inteligentnej technologii wejścia". Musicie jednak przyznać, że cały pomysł przedstawia się bardzo... futurystycznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)