Rewolucja! Internet w każdej Biedronce, a za zakupy zapłacisz telefonem

Rewolucja! Internet w każdej Biedronce, a za zakupy zapłacisz telefonem

Rewolucja! Internet w każdej Biedronce, a za zakupy zapłacisz telefonem
Źródło zdjęć: © jakub.szestowicki / flickr.com / CC
05.04.2013 13:54, aktualizacja: 05.04.2013 16:33

W połowie kwietnia ruszają testy aplikacji, która pozwoli płacić w sklepach sieci Biedronka telefonem. Do realizacji transakcji konieczne będzie połączenie z internetem. W tym celu, w każdej Biedronce zostanie udostępniony bezprzewodowy internet Wi-Fi

Aktualnie popularny dyskont akceptuje wyłącznie płatności gotówką. Dla wielu klientów jest to spore utrudnienie. Ale popularna w Polsce sieć idzie z duchem czasu, stawia na postęp i już niedługo sytuacja ma się zgoła odmienić. Co tam terminale i karty kredytowe. Mamy XXI wiek i erę smartfonów, więc biedronka stawia na aplikację.

Już w połowie kwietnia, w kilku sklepach sieci Biedronka, rozpoczną się testy mobilnej aplikacji, która ma pozwolić klientom wygodnie płacić za zakupy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowoczesna forma płatności zostanie wprowadzona już na początku maja i będzie z niej można korzystać we wszystkich sklepach popularnej sieci.

Aplikacja umożliwi wygenerowanie kodu, który po podaniu przez klienta kasjerowi, pozwoli dokonać identyfikacji. Bezpieczeństwo transakcji ma zapewnić dodatkowa autoryzacja kodem PIN. Aby płatności mogły zostać zrealizowane, niezbędne będzie nawiązanie połączenia z internetem. Dostęp do sieci zapewni Biedronka. W każdym dyskoncie zostaną zainstalowane punkty dostępowe Wi-Fi, które umożliwią klientom bezprzewodowe połączenie z internetem w celu zrealizowania transakcji.

Aplikacja Biedronki będzie dostępna dla wielu popularnych urządzeń, działających w oparciu o systemy Android oraz iOS. Aby móc z niej skorzystać, konieczne będzie posiadanie rachunku w banku BZ WBK oraz podpisanie stosownej umowy. Niestety na razie usługa będzie dostępna wyłącznie dla klientów tego banku, ale być może w przyszłości, biedronka nawiąże współpracę z innymi bankami.

Źródło: GazetaPrawna.pl, SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)