RetroPad - powstaje polska przenośna konsola do gier

RetroPad - powstaje polska przenośna konsola do gier
Źródło zdjęć: © chip.pl

11.08.2016 16:52, aktual.: 12.08.2016 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od początku tego roku twórcy gry TurboSnail pracują w pocie czoła nad koncepcją, której w Polsce nie podjął się jeszcze żaden producent. Krzysztof Kuc i Konrad Marek chcą stworzyć mobilną konsolę dla miłośników gier 8-bitowych.

Konsola o wymiarach 9 x 13,8 x 1,5 cm posiadać będzie 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 32. x 240 pikseli. Sercem urządzenia jest Arduino Nano 3.0 (16 MHz, 32 kB pamięci operacyjnej). Na start konsola będzie posiadać wbudowaną grę autorów - TurboSnail. Rozwój innych gier będzie zależny od społeczności - twórcy nie wspominają tu o implementacji żadnego emulatora itp. Można powiedzieć, że sprzęt ten kierowany jest do maniaków, programistów i amatorów tworzenia gier w stylistyce retro, którzy opierają się modzie na granie na smartfonach.

Aktualnie RetroPad znajduje się w fazie działającego prototypu. Twórcy potrzebują 25 tysięcy złotych, które zamierzają przeznaczyć na dalszy rozwój sprzętu (m.in. tryb "doublePad" łączący ze sobą dwie konsole) i oprogramowania, a także przygotowanie pierwszego nakładu konsol (100 sztuk). W serwisie PolakPotrafi można zamówić urządzenie w przedsprzedaży w cenie 12. zł (standardowa obudowa) lub 185 zł (obudowa ręcznie malowana na zamówienie).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: RetroPad - Polacy pracują nad przenośną konsolą

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)