Rekrutacja na uczestników wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej. Sprawdź, czy możesz się zgłosić

Rekrutacja na uczestników wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej. Sprawdź, czy możesz się zgłosić
Źródło zdjęć: © East News | LASKI DIFFUSION
Karolina Modzelewska

06.02.2020 17:43, aktual.: 07.02.2020 09:45

Właśnie ruszył nabór na uczestników 45. Wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Jest to informacja, na którą czekało wiele osób. Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka różnych kandydatów. Sprawdź, czy możesz uczestniczyć w tej niezwykłej przygodzie.

Polska Stacja Antarktyczna mieści się na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Została uruchomiona w 1977 roku i od tego czasu prowadzi szeroką działalność badawczą. Materiały i danego gromadzone przez Stację są wykorzystywane przez liczne instytucje naukowe – zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Jej funkcjonowanie jest finansowane ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak dołączyć do wyprawy?

Stacja kierowana przez Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka uczestników kolejnej wyprawy. Zainteresowane osoby muszą wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej Instytutu, najpóźniej do 8 marca 2020 roku.

Formularz wymaga podania podstawowych danych personalnych, a także wskazania, na jakie stanowisko się aplikuje. Wybór jest naprawdę duży. Od mechaników pojazdów samochodowych, przez obserwatorów ekologicznych i operatorów bezzałogowych statków powietrznych, aż po kucharzy czy pomoc kuchenną.

Konieczne jest również wypełnienie kwestionariusza osobowego, a także przesłanie CV i listu motywacyjnego. Instytut zastrzega, że skontaktuje się wyłącznie z wybranymi kandydatami. Podkreśla również, że niepełne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

Na jedną z wcześniejszych wypraw zgłosiło się blisko 1500 osób. W rozmowie z WP Tech Dr Joanna Plenzler, uczestniczka 40. wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej, opowiadała o spędzonym tam czasie. Cały wywiad można przeczytać tutaj.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)