Rekrutacja na uczestników wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej. Sprawdź, czy możesz się zgłosić

Rekrutacja na uczestników wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej. Sprawdź, czy możesz się zgłosić

Rekrutacja na uczestników wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej. Sprawdź, czy możesz się zgłosić
Źródło zdjęć: © East News | LASKI DIFFUSION
Karolina Modzelewska
06.02.2020 17:43, aktualizacja: 07.02.2020 09:45

Właśnie ruszył nabór na uczestników 45. Wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Jest to informacja, na którą czekało wiele osób. Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka różnych kandydatów. Sprawdź, czy możesz uczestniczyć w tej niezwykłej przygodzie.

Polska Stacja Antarktyczna mieści się na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Została uruchomiona w 1977 roku i od tego czasu prowadzi szeroką działalność badawczą. Materiały i danego gromadzone przez Stację są wykorzystywane przez liczne instytucje naukowe – zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Jej funkcjonowanie jest finansowane ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak dołączyć do wyprawy?

Stacja kierowana przez Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka uczestników kolejnej wyprawy. Zainteresowane osoby muszą wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej Instytutu, najpóźniej do 8 marca 2020 roku.

Formularz wymaga podania podstawowych danych personalnych, a także wskazania, na jakie stanowisko się aplikuje. Wybór jest naprawdę duży. Od mechaników pojazdów samochodowych, przez obserwatorów ekologicznych i operatorów bezzałogowych statków powietrznych, aż po kucharzy czy pomoc kuchenną.

Konieczne jest również wypełnienie kwestionariusza osobowego, a także przesłanie CV i listu motywacyjnego. Instytut zastrzega, że skontaktuje się wyłącznie z wybranymi kandydatami. Podkreśla również, że niepełne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

Na jedną z wcześniejszych wypraw zgłosiło się blisko 1500 osób. W rozmowie z WP Tech Dr Joanna Plenzler, uczestniczka 40. wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej, opowiadała o spędzonym tam czasie. Cały wywiad można przeczytać tutaj.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)