Rekordowe przychody z reklam internetowych

Rekordowe przychody z reklam internetowych
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

18.06.2012 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podobno mamy kryzys. Jeśli tak jest w rzeczywistości, jest jedna branża, która dzielnie stawia mu opór. Jest to branża reklam internetowych, która jeszcze nigdy w swojej historii nie miała się tak dobrze. Przynajmniej w Stanach.

Dane zebrane przez Interactive Advertising Bureau we współpracy z PricewaterhouseCoopers są bardzo optymistyczne. W pierwszym kwartale tego roku przychody z reklam internetowych wzrosły o 15. w stosunku do tego samego kwartału w roku ubiegłym, osiągając rekordowy, jak na początek roku, poziom 8,4 miliarda dolarów. Ogólny rekord przychodów wynosi 9 miliardów dolarów i został zanotowany w poprzednim kwartale.

Co ciekawe większość tych przychodów generowana jest przez reklamy tekstowe, których niekwestionowanym królem jest Google.

To bardzo pozytywny znak. Z jednej strony świadczy to o stałym wzroście znaczenia internetu jako medium reklamowego, z drugiej strony jeśli ktoś wydaje pieniądze na reklamę, ma uzasadnione podejrzenia, że te pieniądze przełożą się na wzrost zakupów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)