Trwa ładowanie...
d2llknt

Rekord świata pobity przez Polaka. Nikt nie nurkował na takiej głębokości

Jarosław Macedoński ustanowił nowy rekord świata w najgłębszym nurkowaniu na obiegu zamkniętym. Co ciekawe, pobił tym samym wynik należący do innego Polaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy rekord świata w nurkowaniu
Nowy rekord świata w nurkowaniu (flickr.com)
d2llknt

316 metrów - na taką głębokość zszedł Polak Jarosław Macedoński. Jak informuje serwis divers24.pl, to nowy rekord świata w najgłębszym nurkowaniu na obiegu zamkniętym. Wcześniej najlepszy wynik należał do Krzysztofa Starnawskiego, który 10 września zanurkował na głębokość 303 metrów.

Macedoński w wodach włoskiego jeziora Garda pobił nie jeden, a w sumie trzy rekordy świata: najgłębsze nurkowanie na obiegu zamkniętym, najgłębsze nurkowanie słodkowodne i najgłębsze nurkowanie z wykorzystaniem skutera DPV. Pozostałe dwa rekordy również "odbite" zostały z rąk Starnawskiego.

Rekordowe nurkowanie trwało dziesięć godzin. Jedna z nawigacji wskazała nawet głębokość 319 m, ale za oficjalny wynik nurkowania uznano 316 m. Zaufano urządzeniu, w którym zamontowane są najnowsze czujniki.

d2llknt

Jak podkreśla serwis divers24.pl, rekord Polaka to bardzo ważna wiadomość dla nurków z całej Europy. Żeby móc zejść na tak dużą głębokość, zwykle należało udać się np. do Egiptu. Przetestowanie technologii i wykorzystanie skutera DPV "otwiera zupełnie nowe możliwości". Podróż poza granice Europy, która znacząco podwyższała koszty i wydłużała czas wyprawa, niebawem może nie być konieczna.

W poniedziałek możemy spodziewać się nagrania z bicia rekordu.

d2llknt

Podziel się opinią

Share

d2llknt

d2llknt
Więcej tematów