Rekord podkręcania procesora pobity, bariera 8 GHz - przekroczona

Rekord podkręcania procesora pobity, bariera 8 GHz - przekroczona
Źródło zdjęć: © IDG

27.01.2010 12:30, aktual.: 27.01.2010 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis XbitLabs donosi o pobiciu rekordu podkręcania częstotliwości procesora. Jeden z użytkowników forum XbitLabs przyspieszył zegar procesora Intel Celeron D 347 do prawie 8,2 GHz!

Intel Celeron D 34. wykonany jest w procesie technologicznym 65 nm i wykorzystuje mikroarchitekturę NetBurst. Jego standardowe taktowanie wynosi natomiast 3,06 GHz.

Użytkownik forum XbitLabs.org, ukrywający się pod pseudonimem TiN, korzystając z płyty głównej DFI LanParty UT P35. pamięci OCZ i systemu chłodzącego z ciekłym azotem, zwiększył tę wartość do poziomu 8199,5 MHz.

Obraz
© Tak przetaktowywany był Intel Celeron D 347 (fot. IDG)

Wg XbitLabs jest to najwyższa częstotliwość taktowania procesora kiedykolwiek osiągnięta w procesie overclockingu i zweryfikowana przez internetową bazę danych narzędzia diagnostycznego CPU-Z.

Użytkownik forum XbitLabs nie przeprowadził niestety benchmarków przetaktowanego Celerona, wobec czego nie znamy wydajności tak podkręconego układu.

Potencjał zwiększenia wydajności procesorów Intela jest zazwyczaj bardzo duży. Niektóre modele można przetaktować przynajmniej o kilkadziesiąt procent, co sprawia, że podkręcanie starego układu jest poważną alternatywą dla kupna nowego.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)