Reklamy ostrzegą Polaków za granicą o zagrożeniach. Rusza akcja "Bezpieczny Polak"

Reklamy ostrzegą Polaków za granicą o zagrożeniach. Rusza akcja "Bezpieczny Polak"

Reklamy ostrzegą Polaków za granicą o zagrożeniach. Rusza akcja "Bezpieczny Polak"
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Bolesław Breczko
21.06.2018 17:17

Selectivv – polska firma z branży reklamy mobilnej wyszła z oryginalna inicjatywą. Polacy, którzy znajdą się w strefie zagrożenia za granicą (zamach terrorystyczny, katastrofa) zostaną ostrzeżeni o tym przez reklamy na smartfonie.

Akcja nazywa się "Bezpieczny Polak", jej celem jest natychmiastowe reagowanie i informowanie Polaków za granicą o grożących im niebezpieczeństwach. Do tego celu Selectivv wykorzysta swoje kanały dzięki, którym wyświetla reklamy na smartfonach. Te znajdują się zarówno na stronach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych.

System wczesnego ostrzegania wyłapie wzmianki o zagrożeniu

W projekt zaangażowana jest Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego w roli partnera merytorycznego oraz SentiOne, firma specjalizująca się w monitoringu Internetu, w roli partnera technologicznego. W ramach inicjatywy "Bezpieczny Polak” SentiOne udostępniło narzędzie SentiOne Listen, pomagające monitorować występujące w sieci słowa kluczowe m.in. takie jak: atak terrorystyczny, strzelanina, wypadek komunikacyjny, katastrofa, epidemia. Wykorzystanie systemu pozwala Selectivv na natychmiastowe reagowanie w momencie otrzymania alertu ostrzegawczego, którego weryfikacja umożliwi uruchomienie trybu alarmowego.

Obraz
© Selectivv

Ostrzeżenie pojawi się tylko u osób w danym rejonie

W przypadku wystąpienia zagrożenia np. ataku terrorystycznego, w ramach platformy Selectivv zostaje uruchomiony specjalny tryb, który u osób w danej lokalizacji, w danym kraju w miejscu reklam na mobilnych stronach internetowych czy reklam w aplikacjach na smartfonie wyświetla komunikat alarmowy. Po kliknięciu w komunikat użytkownik zostaje przeniesiony na stronę z najważniejszymi informacjami na temat zdarzenia oraz ma możliwość wykonania bezpośredniego połączenia telefonicznego do odpowiednich służb lub znalezienia drogi do najbliższej jednostki dyplomatycznej.

Obraz
© Grzegorz Kuznik

"Bezpieczny Polak” jako wersja testowa został po raz pierwszy uruchomiony lipcu 2016 roku podczas zamachu terrorystycznego w Nicei. W ramach platformy Selectivv uruchomiony został specjalny tryb alarmowy, ostrzegający o niebezpieczeństwie. W ciągu 2 godzin od uruchomienia trybu alarmowego komunikat dotarł do 26 Polaków w strefie zagrożenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)