"Red Dead Redemption 2": premierowy weekend to prawie miliard dol. przychodu

"Red Dead Redemption 2": premierowy weekend to prawie miliard dol. przychodu

"Red Dead Redemption 2": premierowy weekend to prawie miliard dol. przychodu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
31.10.2018 08:58, aktualizacja: 31.10.2018 10:30

"Red Dead Redemption 2" to kolejna po "GTA V" wielka premiera Rockstar. Twórcy mają prawo świętować, chociaż wynik zapewne nie jest dla nich wielką niespodzianką.

"Rockstar zasady ma w poważaniu. I tak 'Red Dead Redemption 2' rozejdzie się na pniu"- pisaliśmy w sierpniu, kiedy Rockstar szczędził informacji na temat "Red Dead Redemption 2". Twórcy wiedzieli, że ich marka wystarczy. I wystarczyła - "Red Dead Redemption 2" od razu zachwyciło krytyków i już wiadomo, że jest komercyjnym sukcesem.

"Red Dead Redemption 2": wyniki sprzedaży

"Red Dead Redemption 2" zadebiutowało w piątek, 26 października. W pierwszy weekend od premiery gra wygenerowała 725 milionów dolarów przychodu. Dla porównania, filmowy hit tego roku, "Avengers: Wojna bez granic", to "tylko" 640 mln dolarów przychodu w weekend. Gra jest więc znacznie lepsza niż kinowy przebój.

Wynik jest świetny, ale nie rekordowy. "Red Dead Redemption 2" przegrywa z… "GTA V". Co zresztą także raczej nikogo nie zdziwi. W analogicznym okresie, czyli w ciągu trzech dni od premiery, "GTA V" wygenerowało ponad miliard dolarów przychodu. Trzeba jednak pamiętać, że seria "GTA" ma znacznie dłuższą historię i jest bardziej rozpoznawalna niż cykl "Red Dead Redemption". Wiele odsłon "GTA" ukazało się też na innych platformach, więc Rockstar miało więcej czasu na stworzenie potężnej grupy fanów. A "Red Dead Redemption" to marka stosunkowo młoda, znana tylko grającym na PlayStation 3 i Xboksie 360"; nigdy gra nie trafiła na PC.

"Red Dead Redemption 2": tryb sieciowy "Red Dead Online" nadchodzi

Zyski generowane przez "Red Dead Redemption 2" będą wyłącznie rosły. I nie tylko dlatego, że dalej będzie przybywać kupujących. Już w listopadzie ukaże się tryb sieciowy o nazwie "Red Dead Online". Rockstar wie, że "GTA Online" do dziś zapewnia wydawcy milionowe zyski, więc można spodziewać się, że i w "Red Dead Online" gracze chętnie będą wydawać prawdziwe pieniądze na wirtualne dodatki. W trzy lata od premiery "GTA Online" zarobiło dodatkowe pół miliarda dolarów. Naprawdę zdziwilibyśmy się, gdyby "Red Dead Online" nie zbliżyło się do tego wyniku.

"Red Dead Redemption 2": wersja na PC? Na razie nie wiadomo

Dodatkową szansą na zwiększenie zysku mogłoby być wydanie "Red Dead Redemption 2" na PC. W przypadku serii "GTA" normą już jest, że najpierw pojawia się wersja na konsole, a potem gra trafia też na "blaszaki". Tyle że "Red Dead Redemption" było wyjątkiem od rockstarowej reguły i na komputerach nie wylądowało. Czy z "Red Dead Redemption 2" będzie inaczej? Sklepy dają nadzieję, ale wydawca milczy.

"Red Dead Redemption 2" to gra roku. I być może całej dekady

Pecetowcy mają czego żałować, bo już przewidujemy, że "Red Dead Redemption 2" może być grą całej dekady. A co za tym idzie - całej obecnej generacji konsol. "Każdą sekundę spędzoną w 'Red Dead Redemption 2' nakręca niesamowity klimat, jakiego pozazdrościć może niejeden film" - pisał w pierwszych wrażeniach z rozgrywki Barnaba Siegel z WP Gry. .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)