Radom Air Show 2018. Testowy przelot Boeinga 737 MAX oraz Biało-Czerwonych Iskier

Radom Air Show 2018. Testowy przelot Boeinga 737 MAX oraz Biało-Czerwonych Iskier

Radom Air Show 2018. Testowy przelot Boeinga 737 MAX oraz Biało-Czerwonych Iskier
Źródło zdjęć: © Youtube.com | RoBal Radom
Arkadiusz Stando
21.08.2018 11:27, aktualizacja: 21.08.2018 12:41

Pierwsze samoloty pojawiły się już w Radomiu, a wśród nich akrobacyjne Baltic Bees, Royal Jordanian Falcons czy maszyny pakistańskich sił zbrojnych. Wczoraj wieczorem odbył się również testowy przelot polskich samolotów.

W poniedziałek po południu Boeing 737 MAX należący do floty Polskich Linii Lotniczych LOT w asyście zespołu Biało-Czerwone Iskry odbył testowy lot. Zobaczcie, jak pięknie zapowiada się otwierający imprezę spektakl.

Około godziny 15 nad Radomiem można było zaobserwować przelot polskich maszyn. Wszystko poszło zgodnie z planem. Samolot pasażerski w patriotycznych barwach w asyście Biało-Czerwonych Iskier ma otworzyć defiladę powietrzną podczas sobotniego pokazu.

Obraz
© Wikimedia Commons CC BY

Radom Air Show 2018 odbędzie się w dniach 25 - 26 sierpnia. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie, gdyż odbywa się na stulecie polskiego lotnictwa wojskowego. Organizatorami imprezy są: Dowództwo Sił Powietrznych, Miasto Radom, Port Lotniczy Radom, Siły Powietrzne i Aeroklub Polski, honorowym patronem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Już w niedzielę w Radomiu pojawiły się pierwsze maszyny. Pierwszymi zagranicznymi goścmi byli Pakistańczycy. Wśród samolotów Pakistańskich Sił Powietrznych odwiedzających Air Show 2018 znalazły się C-130 Hercules oraz JF-17.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)