RadarSTOP ostrzeże kierowcę przed fotoradarami i policją

RadarSTOP ostrzeże kierowcę przed fotoradarami i policją

RadarSTOP ostrzeże kierowcę przed fotoradarami i policją
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.05.2014 13:44

Rynek aplikacji informujących kierowców o różnych zdarzeniach drogowych zaczyna się zagęszczać. Swoją nowość - RadarSTOP - prezentuje właśnie producent nawigacji MapaMap.

Darmowa aplikacja przewidziana jest na smartfony z systemem Android oraz iOS. Ostrzega przed fotoradarami stacjonarnymi i mobilnymi, kontrolami policji, Inspekcją Transportu Drogowego oraz wypadkami i korkami na drodze.

Każdy użytkownik RadarStop może dodawać zdarzenia drogowe, które wysyłane są do innych kierowców w trybie on-line. Można też odwołać lub potwierdzić otrzymane zgłoszenie, jeżeli faktycznie miało miejsce. W ten sposób użytkownicy weryfikują wzajemnie przesyłane informacje i aktualizują sytuację drogową.

Aplikacja współpracuje ze społecznością osób korzystających z nawigacji MapaMap. Oznacza to, że wszystkie zgłoszenia przesłane przez użytkowników nawigacji są wykorzystywane w RadarSTOP i odwrotnie.

Zdarzenia drogowe są wyświetlane na mapie, przy czym można ją ściągać w czasie rzeczywistym (on-line) lub pobrać jednorazowo i zainstalować w telefonie.

Podczas podróżowania z RadarSTOP użytkownik informowany jest o przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz ostrzegany przed przejazdami kolejowymi i miejscami, w których aktualnie prowadzone są roboty drogowe. Aplikacja oferuje możliwość ustawienia własnych preferencji dotyczących ostrzegania. To użytkownik decyduje, w jakiej odległość od danego zdarzenia będzie o nim głosowo strzeżony.

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja pikietażu, czyli informacja, na którym kilometrze danej drogi aktualnie się znajdujemy. Dodatkowo w terenie zabudowanym aplikacja wyświetla nazwę miejscowości oraz nazwę konkretnej ulicy, którą się przemieszczamy.

RadarStop firmy Imagis dołącza do aplikacji takich jak AutoRadar, iCoyote, Yanosik czy SpeedAlarm i z nimi powalczy o klientów.

Polecamy na stronach lokalizacja.info: Pioneer z CarPlay

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)