Radar burzowy. Sprawdź gdzie jest burza. IMGW wydaje ostrzeżenia [30.08.2019]

Radar burzowy. Sprawdź gdzie jest burza. IMGW wydaje ostrzeżenia [30.08.2019]

Radar burzowy. Sprawdź gdzie jest burza. IMGW wydaje ostrzeżenia [30.08.2019]
Źródło zdjęć: © WP.PL
30.08.2019 10:52

Gdzie jest burza? Pogoda w ostatni weekend wakacji zapowiada się wyjątkowo w kratkę. Na niebie możemy spodziewać się zarówno słońca, jak i gwałtownych opadów. Dowiedz się gdzie 30 sierpnia wystąpią burze. Sprawdź radar burzowy i pogodę w aplikacji.

Minionej nocy wiele miejsc w Polsce nawiedziły gwałtowne burze. Nad ranem przez centralną część kraju przeszły obfite opady deszczu. Grzmiało w Warszawie, Garwolinie i Otwocku. W piątek synoptycy ostrzegają przed kolejnymi wyładowaniami i silnym wiatrem nawet do 100 km/h.

Radar burzowy oraz monitor burz online pomogą nam dowiedzieć się, czy miejsce naszego zamieszkania zagrożone jest wyładowaniami atmosferycznymi.

Mapa burzowa. Sprawdź gdzie jest burza

W piątek temperatury w całym kraju wyniosą powyżej 30 stopni. Najcieplej będzie w południowej części Mazowsza, a także na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Małopolsce. Po południu dojdzie do wyładowań atmosferycznych i opadów. Najwięcej burz powinni się spodziewać mieszkańcy południowej Polski.

Niebezpiecznie będzie również w Tatrach. Przelotne deszcze i burze możliwe są także w Wielkopolsce i na Podlasiu. Wiatr podczas burz może osiągnąć prędkość 100 km/h.

Aby dowiedzieć się, gdzie czy burze mogą nawiedzić miejsce naszego zamieszkania, warto pobrać specjalne aplikacje. Monitorowanie mapy burzowej to znakomity sposób na odpowiednie przygotowanie się do zmian pogodowych.

Na bieżąco z informacjami pogodowymi możecie być również dzięki serwisowi Pogoda WP.

Mapę burz online możecie śledzić pod tym linkiem.

IMGW ostrzega i przypomina, aby w trakcie upałów oraz gwałtownych burz nie wychodzić z domów, jeśli nie ma takiej potrzeby.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)