Qualcomm: 64-bitowy procesor w iPhone to tylko marketing

Qualcomm: 64-bitowy procesor w iPhone to tylko marketing03.10.2013 15:11
Qualcomm: 64-bitowy procesor w iPhone to tylko marketing
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Wprowadzenie 64-bitowego procesora A7 do iPhone'a 5s to bardziej marketingowy zabieg niż postęp technologiczny. To nie przyniesie natychmiastowych zmian użytkownikom, ale są inne powody tego kroku - powiedział Anand Chandrasekher, szef marketingu Qualcomma.

*Wprowadzenie 64-bitowego procesora A7 do iPhone'a 5S to bardziej marketingowy zabieg niż postęp technologiczny. To nie przyniesie natychmiastowych zmian użytkownikom, ale są inne powody tego kroku - powiedział Anand Chandrasekher, szef marketingu Qualcomma. *br>
Jak dodaje, podstawową zaletą 64-bitowej architektury jest możliwość zaadresowania większej ilości pamięci operacyjnej niż 4 GB. iPhone 5S posiada jej jednak tylko 1 GB.

_ - Jest sens stosowania architektury 64-bitowej z punktu widzenia efektywności projektowania systemu. Ludzie od iOS prędzej czy później chcieliby jej _ - powiedział Chandrasekher dodając, że teraz 64-bity sprawdzają się głównie przy mocno obciążających system aplikacjach serwerowych.

Apple twierdzi, że iPhone 5S jest dwukrotnie szybszy od poprzednika. Wyniki benchmarków każą jednak zastanowić się nad pytaniem ile z tego wzrostu wynika ze zmiany architektury procesora z 32- na 64-bitową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)