Qiao Biluo. Chińska vlogerka zdemaskowana. Wcale nie była młodą dziewczyną

Qiao Biluo. Chińska vlogerka zdemaskowana. Wcale nie była młodą dziewczyną

Qiao Biluo. Chińska vlogerka zdemaskowana. Wcale nie była młodą dziewczyną
Źródło zdjęć: © youtube.com
31.07.2019 21:23, aktualizacja: 03.08.2019 10:43

Nie każdy w sieci jest tym, za kogo się podaje. Najlepszym przykładem tego jest chińska vlogerka Qiao Biluo, która podczas streamowania korzystała z programu do upiększania.

W Chinach doszło ostatnio do małego skandalu. Okazało się bowiem, że pod pseudonimemWasza wysokość Qiao Biluo” nie ukrywa się wcale młoda, piękna i obdarzona cudownym głosem dziewczyna. Autorką kanału była kobieta w średnim wieku, która podczas transmisji na żywo korzystała z pomocy oprogramowania do upiększania, o czym doniosły chińskie media cytowane m.in. przez BBC.

Qiao Biluo cieszyła się sporą popularnością na chińskim serwisie Douyu i zebrała tam sporą grupę obserwujących. Główną jej część stanowili młodzi mężczyźni zafascynowani jej urokiem, którzy na konto vlogerki przelali łącznie ponad 100 tys. juanów (ponad 56 tys. zł).

Oszutka nie może już liczyć na kontynuowanie dochodowej kariery. Powodem tego jest awaria oprogramowania wykorzystywanego do upiększania, któs wystąpiła podczas jednej z transmisji. Dzięki temu widzowie mogli przekonać się, jak Qiao Biluo wygląda w rzeczywistości. Materiał z "samozdemaskowaniem" szybko pojawił się w chińskich media, a nawet został udostępniony na platformie YouTube.

Wydarzenie spowodowało natychmiastowy odpływ fanów, a sama vlogerka zdecydowała o szybkim zamknięciu kanału. Ciężko na razie określić jednak, czy w ogóle zniknie z sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)