Przyszłość video online w biznesie

Przyszłość video online w biznesie

26.01.2009 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwie dekady funkcjonowania Internetu, to okres ciągłej ewolucji modelu komunikacji przedsiębiorstw z rynkiem – poprzez reklamę, publikacje w mediach czy też własne witryny internetowe.

Te ostatnie przeszły długą drogę od czystego tekstu, do rozbudowanych serwisów multimedialnych. Z obserwacji życia w sieci wynika, że kto nie umie wykorzystać pełnego potencjału Internetu –. zginie w natłoku informacji, zasłonięty przez konkurencję. Obraz, dźwięk i interakcja – to teraz najważniejsze elementy nowoczesnego serwisu internetowego, o czym świadczy dynamiczny wzrost popularności tych, które zawierają materiały wideo. Według najnowszego raportu comScore. Video Metrix, w listopadzie 2008 roku amerykańscy internauci obejrzeli 12,7 miliarda filmów video. Jest to o 34% więcej, w porównaniu do tego samego miesiąca roku ubiegłego.* Nowego trendu nie można lekceważyć także w Polsce.

Obraz

Wraz ze wzrostem dostępnych w sieci materiałów, zmieniają się także oczekiwania internautów. Użytkownik sieci nie jest pasywny, oczekuje precyzyjnych wyników, w łatwej i przystępnej formie, tak aby zrozumieć komunikat wobec natłoku otaczających go informacji. Popularność przekazu wideo jest w głównej mierze udziałem serwisów społecznościowych, które otworzyły projektantów firmowych serwisów internetowych na nowe możliwości kontaktu z internautami.

Materiały wideo są przydatne nie tylko dla klientów, ale także dla mediów. Wykorzystanie tej technologii w serwisie firmowym jest skuteczną metodą dotarcia do wszystkich grup docelowych. Jest proste, szybkie i wystarczająco czytelne, by zwrócić uwagę użytkowników sieci –. komentuje Marcin Setlak – dyrektor agencji interaktywnej EOL GROUP - właściciel platformy VIDZE.pl
Przedsiębiorcy mogą publikować swoje materiały na niezależnych serwisach, jednakże ostatecznie to strona korporacyjna pozostaje najważniejszym, pierwotnym źródłem informacji o firmie, jej produktach i usługach. Musi zatem ona dostosować swoją formę i treść do panujących obecnie trendów.

Coraz więcej firm decyduje się podejść do prezentacji siebie i swojej oferty za pomocą profesjonalnie przygotowanych materiałów. Pierwszą i jak na razie –. jedyną w Polsce – platformą internetową hostującą wideo specjalnie na użytek firm jest VIDZE.pl. Wielu przedsiębiorców obawia się publikacji własnych materiałów w sieci za pośrednictwem niezależnych serwisów. Przeszkodą mogą być przekierowania na konkurencyjne materiały czy też obce reklamy. VIDZE.pl umożliwia im zachowanie pełnej kontroli nad materiałem – zapewnia Marcin Setlak.
Projektanci serwisów internetowych muszą uwzględnić dwa założenia: internauta sam poszukuje informacji oraz może poświęcić na nasz przekaz najwyżej kilka chwil. To, co firma ma do przekazania, musi być łatwe do odnalezienia i tak zaprojektowane, by przykuć uwagę użytkownika sieci. Technologie informatyczne, potrzebne do realizacji tych celów są już dostępne na rynku. Potrzebna jest jedynie inicjatywa po stronie przedsiębiorstw.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także