Przyszłość video online w biznesie

Strona głównaPrzyszłość video online w biznesie
26.01.2009 12:37
Przyszłość video online w biznesie

Dwie dekady funkcjonowania Internetu, to okres ciągłej ewolucji modelu komunikacji przedsiębiorstw z rynkiem – poprzez reklamę, publikacje w mediach czy też własne witryny internetowe.

Te ostatnie przeszły długą drogę od czystego tekstu, do rozbudowanych serwisów multimedialnych. Z obserwacji życia w sieci wynika, że kto nie umie wykorzystać pełnego potencjału Internetu –. zginie w natłoku informacji, zasłonięty przez konkurencję. Obraz, dźwięk i interakcja – to teraz najważniejsze elementy nowoczesnego serwisu internetowego, o czym świadczy dynamiczny wzrost popularności tych, które zawierają materiały wideo. Według najnowszego raportu comScore. Video Metrix, w listopadzie 2008 roku amerykańscy internauci obejrzeli 12,7 miliarda filmów video. Jest to o 34% więcej, w porównaniu do tego samego miesiąca roku ubiegłego.* Nowego trendu nie można lekceważyć także w Polsce.

288766332974151827

Wraz ze wzrostem dostępnych w sieci materiałów, zmieniają się także oczekiwania internautów. Użytkownik sieci nie jest pasywny, oczekuje precyzyjnych wyników, w łatwej i przystępnej formie, tak aby zrozumieć komunikat wobec natłoku otaczających go informacji. Popularność przekazu wideo jest w głównej mierze udziałem serwisów społecznościowych, które otworzyły projektantów firmowych serwisów internetowych na nowe możliwości kontaktu z internautami.

Materiały wideo są przydatne nie tylko dla klientów, ale także dla mediów. Wykorzystanie tej technologii w serwisie firmowym jest skuteczną metodą dotarcia do wszystkich grup docelowych. Jest proste, szybkie i wystarczająco czytelne, by zwrócić uwagę użytkowników sieci –. komentuje Marcin Setlak – dyrektor agencji interaktywnej EOL GROUP - właściciel platformy VIDZE.pl
Przedsiębiorcy mogą publikować swoje materiały na niezależnych serwisach, jednakże ostatecznie to strona korporacyjna pozostaje najważniejszym, pierwotnym źródłem informacji o firmie, jej produktach i usługach. Musi zatem ona dostosować swoją formę i treść do panujących obecnie trendów.

Coraz więcej firm decyduje się podejść do prezentacji siebie i swojej oferty za pomocą profesjonalnie przygotowanych materiałów. Pierwszą i jak na razie –. jedyną w Polsce – platformą internetową hostującą wideo specjalnie na użytek firm jest VIDZE.pl. Wielu przedsiębiorców obawia się publikacji własnych materiałów w sieci za pośrednictwem niezależnych serwisów. Przeszkodą mogą być przekierowania na konkurencyjne materiały czy też obce reklamy. VIDZE.pl umożliwia im zachowanie pełnej kontroli nad materiałem – zapewnia Marcin Setlak.
Projektanci serwisów internetowych muszą uwzględnić dwa założenia: internauta sam poszukuje informacji oraz może poświęcić na nasz przekaz najwyżej kilka chwil. To, co firma ma do przekazania, musi być łatwe do odnalezienia i tak zaprojektowane, by przykuć uwagę użytkownika sieci. Technologie informatyczne, potrzebne do realizacji tych celów są już dostępne na rynku. Potrzebna jest jedynie inicjatywa po stronie przedsiębiorstw.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)