Przystawka do PlayStation VR zajmie sporo miejsca

Przystawka do PlayStation VR zajmie sporo miejsca

Przystawka do PlayStation VR zajmie sporo miejsca
Źródło zdjęć: © chip.pl
18.12.2015 13:53, aktualizacja: 18.12.2015 14:56

Nie od dziś wiadomo, że headset do wirtualnej rzeczywistości współpracujący z PS4 nie będzie podłączany bezpośrednio do konsoli. Dziennikarz serwisu Polygon, który miał dostęp do finalnej wersji gogli zdradził jak duża będzie przystawka do PlayStation VR.

Przystawka, którą znajdziemy w zestawie z PlayStation VR, zapewni konsoli dodatkową moc obliczeniową, by gry w wirtualnej rzeczywistości nie odbiegały znacząco od tych z "gołej" konsoli PS4. Dodatkowo, dzięki temu urządzeniu osoby znajdujące się w tym samym pokoju będą mogły na ekranie telewizora oglądać akcję rozgrywającą się na wyświetlaczu PS VR.

Jeśli spodziewaliście się, że będzie to kostka wielkości standardowego adaptera, wiadomość przekazana przez dziennikarza Polygonu może was zmartwić. Miał on już dostęp do finalnej wersji urządzenia i zauważył on, że PU swoją wielkością przypomina konsolę Nintendo Wii (44 x 215 x 157 mm).

Według tych samym doniesień PlayStation VR jest najwygodniejszym zestawem do wirtualnej rzeczywistości - wygodniejszym od dwóch największych konkurentów - Oculus Rifta i HTC Vive. Skoro testowane urządzenie było rzeczywiście finalną wersją, być może wkrótce Sony zdecyduje się podać konkretną datę premiery i cenę headsetu. Ta, jak zapowiedziano wcześniej, oscylować ma w okolicach wartości samej konsoli.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Dyski twarde kiedyś i dziś: sześć dekad ewolucji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)