Przydatne i eleganckie. Powerbanki w atrakcyjnych cenach

Bez telefonu jak bez ręki – zwłaszcza na wakacjach. Kontakt ze znajomymi, robienie zdjęć, przeglądanie sieci czy posługiwanie się nawigacją – to wszystko "pożera" cenną energię. Jeśli nie chcesz polegać jedynie na baterii, zabierz ze sobą powerbank.

Przydatne i eleganckie. Powerbanki w atrakcyjnych cenach
Źródło zdjęć: © iStock.com

08.08.2019 11:40

To doskonały dodatek dla osób, które na co dzień korzystają z jednego lub kilku urządzeń mobilnych. Jeśli więc nie wyobrażasz sobie życia bez smartfona lub tabletu, warto zainwestować w pojemny sprzęt, którym szybko doładujesz elektroniczne gadżety.

Kwestia pojemności

To kryterium jest absolutną podstawą, jeśli chodzi o wybór powerbanku. To właśnie pojemność akumulatorów decyduje o jego użyteczności. Aby sprzęt nie był jedynie kolejnym zawalającym miejsce w plecaku czy torbie gadżetem, powinien mieć akumulator zdolny pomieścić moc stanowiącą dwukrotność baterii smartfona. Absolutne minimum to 6000 mAh.

Bardziej zaawansowane modele dla osób, które muszą przygotować się na kilka dni bez dostępu do prądu, mogą mieć pojemności nawet 20000 mAh. Z jego pomocą naładujesz nie tylko smartfona, ale również kamerę, aparat cyfrowy czy laptopa. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie urządzenie będzie kosztować nieco więcej.

Obraz
© WP.PL

Zwróć uwagę na natężenie

Poza pojemnością liczy się również kilka innych istotnych udogodnień. Każdy powerbank wyposażony jest w kabel z końcówką pozwalającą na ładowanie smartfona bądź jeden lub kilka slotów USB, które pozwolą na doładowanie dowolnego sprzętu. W tym wypadku kluczowe jest jego natężenie – im będzie wyższe, tym szybciej naładujesz swoje gadżety. Zwykle gniazda różnią się od siebie mocą przepływającego prądu. W takim przypadku tym o mniejszym natężeniu możesz ładować smartfona, podczas gdy do gniazda o większym natężeniu podłączysz sprzęt z bardziej pojemną baterią.

Przy okazji warto sprawdzić, jaką moc może mieć prąd przesyłany przez gniazdo ładowania do baterii powerbanku. Analogicznie – im większe natężenie, tym szybciej naładujesz baterię. Oczywiście nie trzeba od razu skreślać urządzeń, które ładują się powoli, wystarczy zostawić je pod prądem na noc i rano będą już w pełni naładowane.

Powerbank z bajerami

Typowo turystyczne powerbanki wyposażono w niewielką latarkę LED, która może okazać się niezwykle przydatna na biwaku. Ciekawym rozwiązaniem jest również ładowarka solarna, która umożliwia naładowanie jej w dowolnym miejscu i momencie, pod warunkiem że świeci słońce. To dobre rozwiązanie dla osób, którym często zdarza się zapomnieć doładować sprzęty.

Warto również zwrócić uwagę na jakość obudowy sprzętu, zwłaszcza jeśli chcesz używać go w trudnych warunkach lub nosić ze sobą zawsze i wszędzie. Nie bez znaczenia jest również waga samego powerbanku. Zwykle nie przekracza ona 400–500 g.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)