Przetasowania w Grupie TP, Piotrowska-Oliwa odchodzi

Przetasowania w Grupie TP, Piotrowska-Oliwa odchodzi
Źródło zdjęć: © tpsa

15.09.2009 20:28, aktual.: 16.09.2009 14:49

15. września rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej powołała na stanowisko członka zarządu Vincenta Lobry, który objął stanowisko wiceprezesa ds. marketingu i strategii. W tym samym dniu rezygnację z powodów osobistych z funkcji członka zarządu złożył Richard Shearer, który odpowiadał za obszar rynku masowego.

Ponadto rezygnację z funkcji członka zarządu złożył Mariusz Gaca, który odpowiadał za rynek biznesowy. Obejmie on stanowisko dyrektora wykonawczego Grupy TP ds. sprzedaży i obsługi Klientów. Ponadto, Mariusz Gaca został powołany w skład zarządu Centertela, w którym powierzono mu funkcję prezesa. Jak dowiaduje się TELEPOLIS.PL, Grażyna Piotrowska-Oliwa podjęła decyzję o odejściu z Grupy TP, jednocześnie dostała propozycję pracy w ramach struktur France Telecom, którą ma rozważyć do 31. października. Do tego czasu ma być doradcą prezesa Macieja Wituckiego.

W związku z powyższymi zmianami utworzono stanowisko wiceprezesa TP ds. marketingu i strategii. Poprzednio, odpowiedzialność za marketing była przyporządkowana poszczególnym segmentom działalności, a w pionach rynku biznesowego i masowego istniały odrębne jednostki organizacyjne odpowiedzialne za marketing jak również sprzedaż.

Odpowiedzialność za obszary sprzedaży i obsługi klientów zostały skonsolidowane w zakresie odpowiedzialności dyrektora wykonawczego Grupy TP ds. sprzedaży i obsługi klientów. Poprzednio sprawy związane z obsługą klienta były przyporządkowane członkowi zarządu ds. operacyjnych.

Piotr Muszyński, członek zarządu ds. operacyjnych, będzie pełnił również funkcję wiceprezesa zarządu TP ds. operacyjnych. Oprócz dotychczasowych obowiązków, do kompetencji wiceprezesa zarządu TP ds. operacyjnych dodano nadzór nad działalnością na rynku hurtowym oraz nad jakością usług.

_ Nowa struktura zarządu ma na celu dostosowanie Grupy do zmieniającej się sytuacji rynkowej i gwarantuje realizację ambitnych wyzwań, które przed Grupą postawi nowa strategia. Witam Vincenta Lobry w zarządzie spółki. Jednocześnie życzę jemu, a także Piotrowi Muszyńskiemu i Mariuszowi Gacy sukcesów na nowych stanowiskach. Dziękuję Richardowi Shearerowi za jego dotychczasową pracę w Grupie TP, w czasie której włożył istotny wkład w rozwój strategii i modelu biznesowego. Szczególne podziękowania składam Grażynie Piotrowskiej-Oliwie za jej prawie 9-letnie nieprzeciętne zaangażowanie w pracę całej Grupy. Liczę, że swoim ogromnym doświadczeniem nadal będzie wspierać Grupę FT _ - skomentował zmiany Maciej Witucki, prezes TP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)