Trwa ładowanie...
d27qmds

Przetarg na śmigłowce wielozadaniowe opóźniony o miesiąc

Termin składania ofert na śmigłowce dla Marynarki Wojennej WP został przesunięty o miesiąc. Z wnioskiem o zmianę terminu wystąpił jeden z dwóch producentów śmigłowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
AW101 (na zdjęciu należący do włoskiej marynarki wojennej) to jedna z propozycji
AW101 (na zdjęciu należący do włoskiej marynarki wojennej) to jedna z propozycji (WP.PL, Fot: Bolesław Breczko)
d27qmds

O przesunięciu terminu poinformował Marek Świerczyński z Polityki Insight. Według dziennikarza o przedłużenie poprosił jeden z uczestników przetargu. Po wycofaniu się z wyścigu o wojskowy kontrakt firmy Lockheed Martin (właściciela firm Sikorsky i PZL Mielec gdzie produkowane są śmigłowce S-70i), w grze pozostało tylko dwóch uczestników: Leonardo (właściciel AgustaWestland i zakładów PZL-Świdnik) ze śmigłowcem AW101 oraz Airbus Helicopters, producent śmigłowców H225M Caracal.

W najnowszej odsłonie procesu pozyskania śmigłowców wielozadaniowych MON zaprosił do składania ofert w lipcu br. Termin mijał pod koniec października, a teraz został przedłużony do końca listopada. Wojsko chce kupić cztery maszyny dla Marynarki Wojennej RP w wersji do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) oraz ratownictwa morskiego.

d27qmds

Pozyskanie nowych śmigłowców dla Marynarki Wojennej jest niezwykle istotnym i palącym problemem. Niedługo ze służby trzeba będzie wycofać śmigłowce rosyjskiej konstrukcji Mi-14. Zastąpić je miały śmigłowce H225M Caracal, jednak umowa zakupu śmigłowców została rozwiązana przez stronę polską. Umowa zakładała zakup 50 śmigłowców.

d27qmds

Podziel się opinią

Share

d27qmds

d27qmds
Więcej tematów