Przenieś się do świata Smart - telewizorem!

Przenieś się do świata Smart - telewizorem!

Przenieś się do świata Smart - telewizorem!
07.11.2012 16:14, aktualizacja: 09.11.2012 16:53

Czasy, w których telewizor służył tylko i wyłącznie do oglądania programów telewizyjnych odchodzą w zapomnienie.

Telewizory Samsung Smart TV z serii ES800. i ES7000 zostały wyposażone w mikrofony oraz kamerę wideo, która rejestruje ruchy użytkownika i przekłada je na reakcje w grze Angry Birds. Specjalne algorytmy, w połączeniu z szybkim procesorem telewizorów, w czasie rzeczywistym przekładają ruch naszych rąk i ciała na reakcję gry. Zarówno wydajność procesora, jak i algorytmu odpowiadającego za rozpoznawanie ruchu jest na tyle duża, że podczas gry nie występują praktycznie żadne opóźnienia. W praktyce wygląda to tak, że po wstępnej kalibracji kamery i bardzo szybkim nauczeniu się przez telewizor naszych gestów możemy przystąpić do gry. Po tej banalnie prostej czynności, telewizor reaguje na zmianę położenia naszych rąk i umożliwia sterowanie „wściekłymi ptakami”.

Łatwość i prostota obsługi

Należy zwrócić uwagę, że rozwiązanie Samsunga zastosowane w modelach z serii ES800. i ES7000 jest na tyle czułe, że gracz nie musi wykonywać dużych i gwałtownych ruchów. Telewizory reagują nawet na niewielkie gesty jak zaciśnięcie pieści. Przykładowo, aby rozpocząć „ustawianie ptaka Angry Bird” na procy wystarczy jedynie zacisnąć pięść, aby ustalić jego pozycję wystarczy delikatnie przesuwać ręką w wybrane przez nas miejsce. Aby wystrzelić „wściekłego ptaka” wystarczy natomiast tylko otworzyć pięść. Nie wymaga to ani wprawy, ani specjalnych umiejętności – poradzi sobie z tym każdy, od małego dziecka, po osoby starsze. Co ważne, konstrukcja kamer zastosowanych w telewizorach Samsung z serii ES8000 i ES7000 pozwala nam na grę także w słabych warunkach oświetleniowych. Kamera zareaguje tak samo poprawnie w nasłonecznionym pokoju, jak i wieczorem, przy niewielkim oświetleniu.

Telewizor zawsze na czasie

Obecnie na platformie Samsung Smart TV dostępna jest pierwsza wersja Angry Birds, jednak to dopiero początek. W niedalekiej przyszłości Samsung wprowadzi na swoją platformę kolejne gry, które dzięki rozpoznawaniu ruchu będą mogły stać się systemem, który z czasem będzie prawdopodobnie w stanie zastąpić konsole do gier. Zarówno moc obliczeniowa procesorów stosowanych w telewizorach Samsunga, jak i zaawansowane rozwiązania technologiczne, a także dostępna dla prawie każdego telewizora Samsung możliwość aktualizacji oprogramowania, czynią z tego rozwiązania platformę, która się nie starzeje. To właśnie dzięki temu Samsung został uhonorowany prestiżową nagrodą EISA 2012. dla najlepszych telewizorów, które umożliwiają rozbudowę w przyszłości. Jednak już teraz rozpoznawanie gestów i ruchu jest na tyle dobre i skuteczne, że granie w Angdy Birds jest po prostu świetną rozrywką dla rodziny, czy grona przyjaciół. Gdy Samsung ulepszy swoje rozwiązanie, możesz być pewny, że Twój telewizor otrzyma odpowiednią
aktualizację i zawsze będzie tym najlepszym. Czy to jednak wszystko? Otóż nie!

Używanie gestów w telewizorach Samsung serii ES800. i ES7000 nieograniczana się jedynie do sterowania kultową grą „Angry Birds”. Za ich pomocą możemy zrobić dużo więcej, ułatwiając sobie codzienne korzystanie z telewizora.

Steruj telewizorem za pomocą gestów i głosu!

Platforma Samsung Smart TV oferuje możliwość sterowania pracą Twojego telewizora zarówno za pomocą klasycznego pilota, jak i za pomocą gestów oraz głosu. Dokładnie w ten sam sposób, w jaki można sterować grą Angry Birds możemy zmieniać kanały, głośność telewizora czy przeglądać Internet w zaawansowanej przeglądarce internetowej. Problem, że pilot leży za daleko, albo znów się zgubił przestaje praktycznie istnieć. Wystarczą gesty dłoni, aby użytkownik mógł zmienić aktualnie oglądany kanał, czy wyciszyć telewizor. Dla wszystkich miłośników przeglądania Internetu na naprawdę dużym ekranie idealnym rozwiązaniem jest możliwość swobodnego poruszania się po stronach www za pomocą ruchów rąk. Żadnego mozolnego naciskania klawiszy na pilocie, żadnych prób wcelowania klawiszami pilota w link –. ot po prostu, wystarczy ruszyć dłonią.

A gdyby tak pogadać z telewizorem? Samsung w swoich modelach z serii ES800. i ES7000 daje nam możliwość głosowej interakcji z telewizorem. Zamiast sięgać po pilota, możemy zwyczajnie wypowiedzieć komendę głosem, a telewizor wykona nasze polecenie. Co ważne, telewizory Samsunga doskonale rozpoznają język polski, dzięki czemu możemy wydawać polecenia w naturalnym języku, bez konieczności silenia się na angielski czy niemiecki. Trzeba tutaj podkreślić, że dla Samsunga język polski jest na tyle ważny, że to właśnie Polacy, jako jedni z pierwszych na świecie, otrzymali możliwość sterowania telewizorem w swoim ojczystym języku.

System rozpoznawania mowy zastosowany w najnowszych telewizorach Samsung ES800. i ES7000 został tak przemyślany, aby pomijać zwroty i zdania, wypowiadane w zwykłej rozmowie. Nie ma więc obawy, że rozmawiając przez telefon i mówiąc do kogoś „czy możesz mówić GŁOŚNIEJ” nasz telewizor nagle zwiększy głośność. Telewizor zareaguje na konkretne komendy wypowiedziane do niego - to jest właśnie Smart TV.

Przepustka do cyfrowego świata multimediów

Smart TV Samsunga to jednak nie tylko możliwość sterowania telewizorem głosem i gestem. To przepustka do multimedialnego świata, pełnego rozrywki, wrażeń i rzeczy, których zwykły telewizor nigdy nie miał. Za pomocą Samsung Smart TV możemy uzyskać dostęp do prawie wszystkiego, co wcześniej wymagało użycia komputera. Przeglądanie dowolnej strony internetowej, korzystanie z Facebooka równie łatwo, jak za pomocą komputera, YouTube w jakości HD i na dużym ekranie, Picassa, albo TVN Player. To tylko kilka popularnych aplikacji, a jest ich dużo więcej. Samsung pokazuje, że telewizor to już nie jest jedynie ekran, na którym wyświetla się obraz ulubionej stacji telewizyjnej. Modele ES800. i ES7000 pozwalają na to, aby wejść w świat Smart, aby być Smart i zamiast telewizora, mieć dużo, dużo więcej. Angry Birds? To tylko początek, z Samsungiem doświadczysz czegoś znacznie więcej.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie