Przegląd telefonów dla seniorów. Proste aparaty i pomocne gadżety

Przegląd telefonów dla seniorów. Proste aparaty i pomocne gadżety
Źródło zdjęć: © flickr.com | Quinn Dombrowski

23.03.2018 15:15, aktual.: 26.03.2018 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aparaty telefoniczne dla seniorów pozwalają starszym osobom zachować łączność ze światem, a w razie potrzeby - szybko wezwać pomoc. Duży wyświetlacz, widoczne przyciski i jak najprostsze wybieranie numeru - to ważne przy wyborze takiego telefonu. Na które modele warto zwrócić uwagę?

Od dzisiaj babcia będzie dzwonić codziennie

Nadmiar zbędnych funkcji, brak polskiego menu i szybko zmieniające się urządzania – wszystko to sprawia, że starsze osoby czasem wolą zrezygnować z wykonania telefonu do wnuczka. Z prostych modeli dedykowanych starszym osobom łatwiej jest dzwonić. Z przyjemnością skorzystają z nich także osoby ceniące zwykłe telefony "do dzwonienia". Starsze osoby są przywiązane do tradycyjnych aparatów. Jeśli chcecie sprawić im prezent lub ich aparat wymaga wymiany, zwróćcie uwagę na dedykowane modele. Powinny być proste i funkcjonalne, a do tego niedrogie.

Dobrze, aby aparat przypominał model, z którego wcześniej korzystał nasz senior. To w znacznym stopniu ułatwi naukę obsługi nowego urządzenia. Nie sugerujmy się za bardzo aktualnymi nowinkami i promocjami. Jeśli zdarzy się potrzeba, że trzeba będzie szybko zadzwonić np. po lekarza, a starsza osoba mieszka sama, telefon musi być wykonany szybko.

Nowoczesne technologie, które ułatwią nam opiekę nad starszą osobą

Jeśli starsza osoba jest zainteresowana przystępną formą nowoczesnych technologii, można jej polecić prostego smartfona dla seniorów:

Bardziej zaawansowaną formą komunikacji i opieki, może być odpowiedni smartwatch dla seniora, który posiada funkcję lokalizacji GPS z możliwością szybkiej lokalizacji noszącej go osoby. To modele, które jednym przyciskiem pozwolą wezwać pomoc w razie zasłabnięcia i precyzyjnie kontrolują tętno.

Obraz
© Shutterstock.com

Wybieranie numeru w telefonach dla seniorów

W prostych aparatach wybieramy numer na dwa sposoby. Część użytkowników skorzysta z praktycznego i szybszego menu z listą najważniejszych kontaktów, a część pozostanie przy tradycyjnym wybieraniu numeru z klawiatury, jak w telefonie stacjonarnym.

Obraz
© Fotolia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także