Przeciętny właściciel iPhone'a korzysta z 5 do 10 aplikacji

Przeciętny właściciel iPhone'a korzysta z 5 do 10 aplikacji02.02.2010 14:25
Przeciętny właściciel iPhone'a korzysta z 5 do 10 aplikacji
Źródło zdjęć: © Apple

Dodatkowego oprogramowania dla smartfonu iPhone już od dawna nie sposób przegapić. Obecnie App Store zawiera ponad 140 000 pozycji, a codziennie dochodzą setki nowych, które są darmowe lub kosztują naprawdę niewiele. Niektórzy programiści mieli zarobić na oprogramowaniu dla iPhone'a nawet miliony dolarów.

Jednak większość właścicieli iPhone'ów nie przywiązuje zbytniej wagi do dodatkowych aplikacji, pisze "The New York Times", powołując się na wyniki badań firmy Flurry, która obserwuje trendy w świecie urządzeń przenośnych. Według analityków, przeciętny użytkownik korzysta jedynie z pięciu do dziesięciu aplikacji, które - podobnie jak w przypadku odbierania setek kanałów telewizyjnych za pośrednictwem kabla lub anteny satelitarnej - koncentrują się jedynie na najpopularniejszych usługach. Tylko nieliczni producenci są w stanie sprzedać więcej niż tysiąc kopii aplikacji.

288772061722327187
Źródło zdjęć: © (fot. Apple)

Przeciętny użytkownik zauważa niewiele więcej niż jeden procent wszystkich aplikacji. Większość właścicieli iPhone'ów nie wykorzystuje więc potencjału smartfonów Apple'a - najczęściej wynika to z braku wiedzy na temat tego, co naprawdę potrafią te urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)