Projektor Acer K520 z hybrydowym źródłem światła LED/laser

Projektor Acer K520 z hybrydowym źródłem światła LED/laser

Projektor Acer K520 z hybrydowym źródłem światła LED/laser
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
18.06.2012 10:15, aktualizacja: 18.06.2012 12:23

Acer zaprezentował projektor K520 z hybrydowym źródłem światła LED/laser. Ten wyjątkowy rodzaj oświetlenia pozwala na uzyskanie żywego obrazu o jasności 2000 lumenów.

W porównaniu do wysokociśnieniowych lamp rtęciowych, hybrydowe źródło światła LED/laser zapewnia znacznie większą jasność kolorów oraz cechuje się dużą trwałością, nawet do 2. 000 godzin. Ponadto, ta innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie szerszej palety barw, co przekłada się na lepsze nasycenie kolorów.

Dzięki technologii DynamicBlack, pozwalającej na uzyskanie współczynnika kontrastu 10. 000:1, jasności 2000 lumenów, podstawowej rozdzielczości 1024x768 (XGA) oraz obsłudze sygnału Full HD, projektor wyświetla żywy obraz o wyraźnych szczegółach. Ponadto, urządzenie umożliwia wyświetlanie filmów z prędkością 24 klatek/s. Po zsynchronizowaniu z okularami 3D, projektor K520 umożliwia wyświetlanie obrazu stereoskopowego.

Urządzenie jest wyposażone w wejścia: VGA, kompozytowe wideo, kompozytowe wideo/audio oraz HDMI, dzięki którym daje się szybko podłączyć do komputera PC, odtwarzacza HD, czy konsoli do gier.

Ze względu na możliwość natychmiastowego włączania/wyłączania, bez czekania na nagrzanie lub schłodzenie, projektor doskonale sprawdza się na spotkaniach biznesowych oraz w szkołach. Oprócz tego, korekcja zniekształcenia trapezowego do 4. stopni w pionie umożliwia wyświetlanie prostokątnego obrazu nawet, gdy projektor jest nachylony.

Projektor K52. jest też wyposażony w przyjazny dla środowiska zestaw funkcji zarządzania energią Acer EcoProjection. Umożliwia on korzystanie z trybu ExtremeECO z zaawansowanym sterowaniem lampą i pozwalającego na zmniejszenie poboru mocy nawet o 90 proc. W składa pakietu AcerEco Projection wchodzi funkcja Acer ePower Management do indywidualnego konfigurowania ustawień oszczędzania energii.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)