Projekt Ara zadebiutuje w Portoryko

Projekt Ara zadebiutuje w Portoryko

Projekt Ara zadebiutuje w Portoryko
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
15.01.2015 13:11, aktualizacja: 15.01.2015 15:28

Debiut Project Ara, modułowego smartfona, nad którym pracuje Google, zbliża się wielkimi krokami. Przynajmniej dla mieszkańców Portoryko. Podczas konferencji dla deweloperów Google zapowiedziało, że pilotażowy program sprzedaży ruszy w tym kraju już w drugiej połowie roku.

Zespół Google Advanced Technology and Projects planuje początkowo rozprowadzać moduły oraz szkielety Projektu Ara za pośrednictwem portorykańskich operatorów komórkowych oraz floty specjalnie do tego celu przygotowanych ciężarówek. Według Google ATAP jednak projekt musi przejść jeszcze długą drogę zanim będzie gotowy do wprowadzenia na jakikolwiek rynek.

Obecnie Projekt Ara znajduje się w fazie nazwanej przez Google "Spiral 2", co oznacza, że modułowy smartfon, oprócz tego, że można go włączyć, może łączyć się z WiFi i sieciami komórkowymi. Jest to duży postęp, ale firma musi jeszcze wprowadzić wsparcie dla LTE oraz upewnić się, że deweloperzy będą mogli budować i sprzedawać własne moduły, które będą współpracowały z pozostałymi elementami modułowej układanki. Ta faza nazywana jest "Spiral 3" i ma zostać osiągnięta w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Google musi także opracować procesy technologiczne, które pozwolą produkować najważniejsze moduły względnie małym kosztem.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)