Producent iPhone'a zamyka fabrykę

Producent iPhone'a zamyka fabrykę

Producent iPhone'a zamyka fabrykę
27.07.2010 11:10, aktualizacja: 27.07.2010 11:20

Producent iPhone'a i iPada zamknął w poniedziałek fabrykę w Chennai (dawniej Madras) w Indiach, po tym jak zachorowało 250 pracowników - prawdopodobnie z powodu rozpryskanych tam pestycydów. To kolejny cios dla wizerunku firmy, który ucierpiał już po fali samobójstw

Producent iPhone'a i iPada zamknął w poniedziałek fabrykę w Chennai (dawniej Madras) w Indiach, po tym jak zachorowało 250 pracowników - prawdopodobnie z powodu rozpryskanych tam pestycydów. To kolejny cios dla wizerunku firmy, który ucierpiał już po fali samobójstw.

Firma Foxconn Technology, właściciel zakładu w mieście położonym nad Oceanem Indyjskim, na południu Indii, informuje, że fabryka może być nieczynna przez ok. tydzień.

Obraz
© (fot. Apple)

W tym czasie ma być wykryta i usunięta przyczyna wywołująca dolegliwości - zapewnia Foxconn, który produkuje także inne markowe urządzenia elektroniczne dla takich firm jak Apple czy Hewlett-Packard. "Wszystkie możliwe przyczyny są badane przez właściwe władze lokalne w Indiach" - stwierdza oświadczenie Foxconn.

Wielu pracowników skarżyło się na zawroty głowy i nudności, u większości osób - jak twierdzi pracodawca - objawy ustąpiły po pobycie w szpitalu.

Warunki pracy w Foxconn były ostatnio mocno krytykowane po tym, jak dziesięciu pracowników popełniło samobójstwa w fabryce w Szenzen na płd. Chin, która zatrudnia ponad 300 tys. osób.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)