Producent akumulatorów: 7 dni pracy smartfona na jednym ładowaniu

Producent akumulatorów: 7 dni pracy smartfona na jednym ładowaniu

Producent akumulatorów: 7 dni pracy smartfona na jednym ładowaniu
Źródło zdjęć: © Shutterstock
13.02.2016 16:01, aktualizacja: 15.02.2016 10:41

Naukowcy z różnych stron świata nęcą nas wizjami szybko ładujących się akumulatorów od lat. Jednak obecnie najbardziej przydatnymi rzeczami są powerbanki i opcje oszczędzania energii w smartfonie. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu.

Intelligent Energy Holdings, brytyjska spółka, która do tej pory opracowała ponad 100. patentów związanych z bateriami i akumulatorami, a także wyprodukowała wiele ciekawych prototypów, otrzymała od "znaczącego producenta smartfonów" dofinansowanie w kwocie 7,6 milionów dolarów.

Pieniądze te mają zostać przeznaczone na opracowanie akumulatora, który zapewni smartfonowi aż siedem dni pracy na jednym ładowaniu. Co więcej, szef przedsiębiorstwa - Henri Winand - uważa, że możliwe jest, by taka technologia została wprowadzona na rynek w przeciągu dwóch lat. Byłby to niewątpliwie duży postęp w dziedzinie mobilnej energii i duże ułatwienie nie tylko dla przeciętnych konsumentów, ale także dla mieszkańców terenów, w których dostęp do gniazdek elektrycznych jest mocno ograniczony.

Cóż, bardzo liczymy na to, że obietnice złożone przez Intelligent Energy Holdings zostaną spełnione, tym bardziej, że ta spółka rzeczywiście ma już ogromne doświadczenie w rozwiązaniach technologicznych związanych z przechowywaniem energii. Dwa lata to wcale nie tak długo, będziemy się przyglądać sprawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)