Prezentacja Microsoft Web Applications 2010 w Sieci

Prezentacja Microsoft Web Applications 2010 w Sieci

Prezentacja Microsoft Web Applications 2010 w Sieci
Źródło zdjęć: © Microsoft
13.07.2009 14:00, aktualizacja: 14.07.2009 11:57

Na kilka godzin przed rozpoczęciem Worldwide Partner Conference w Nowym Orleanie, w Sieci pojawiła się pierwsza prezentacja Microsoft Web Applications 2010 - webowej wersji Office 2010. Materiał filmowy umieszczony na stronie Microsoftu prezentuje możliwości usługi

Na kilka godzin przed rozpoczęciem Worldwide Partner Conference w Nowym Orleanie, w Sieci pojawiła się pierwsza prezentacja Microsoft Web Applications 2010 - webowej wersji Office 2010. Materiał filmowy umieszczony na stronie Microsoftu prezentuje możliwości usługi. Na szczegóły musimy poczekać do rozpoczęcia WPC.

Dziś po godz. 18.0. czasu polskiego rozpocznie się Worldwide Partner Conference 2009 w Nowym Orleanie. Podczas konferencji Microsoft przedstawi m.in. pakiet Office 2010 wraz z usługą sieciową Web Applications 2010.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Na kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy w Sieci pojawiły się klipy wideo oraz pierwsze informacje związane z Web Applications 2010.

Na filmach widać kilka funkcji webowego Worda, Excela, PowerPointa oraz OneNote zintegrowanych z usługą SharePoint. Co ciekawe, aplikacje zaprezentowane są nie tylko w przeglądarce Internet Explorer, ale również Mozilla Firefox i Safari. Serwis techcrunch podaje, że programy będą darmowe, choć zakres ich funkcjonalności zostanie ograniczony w stosunku do klasycznych wersji.

W klipie "What's New in Microsoft Mobile 2010 - http://www.microsoft.com/video/en/us/details/e0c79ab1-c8e3-4de4-bc4c-e7df9d36c853" Dev Balasubramanian, jeden z zarządzających projektem Office, prezentuje usługę Office Mobile 2010. Według menedżera rozwiązanie to umożliwia "zabranie pakietu Office wszędzie gdzie zechcesz". Nowe funkcje dla urządzeń mobilnych to m.in. prezentowanie wymiany wiadomości e-mail w postaci konwersacji, obsługę Excela, PowerPointa, Worda i OneNote w ramach SharePoint, usługę Mobile Document Viewer pozwalającą na otwieranie dokumentów z serwera firmy i podgląd na urządzeniu mobilnym (w postaci stron internetowych) oraz komunikator firmowy.

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących premiery i działania pakietów Office 201. i Web Applications 2010. Materiał zostanie uzupełniony dziś po rozpoczęciu konferencji i pierwszych prezentacjach Microsoftu.

Po konferencji

Podczas konferencji World Partner Conference 200. - dorocznego globalnego spotkania partnerów Microsoft - poinformowano, że prace nad pakietami Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint Server 2010, Microsoft Visio 2010 i Microsoft Project 2010 przeszły do kolejnej fazy produkcji i osiągnęły fazę Technical Preview. Dziesiątki tysięcy użytkowników, którzy są członkami programu Technical Preview, otrzymało zaproszenie do testów oprogramowania Office i Visio.

„Office 201. to najlepszy pakiet biurowy dla użytkowników komputerów, telefonów komórkowych i przeglądarek internetowych” - powiedział Chris Capossela, wiceprezes działu Microsoft Business Division w firmie Microsoft. „Poczynając od funkcji transmisji i edycji wideo w PowerPoincie po nowe możliwości wizualizacji danych w Excelu i wspólnego przygotowywania dokumentów w Microsoft Word, dostarczamy technologię, która pozwala pracować szybciej i inteligentniej z każdej lokalizacji i za pomocą dowolnego urządzenia”.

Microsoft Office 201. i pokrewne produkty będą oferować innowacyjne funkcje oraz wyznaczać nowe standardy elastyczności i swobody wyboru, pomagając użytkownikom:

- Pracować w dowolnym miejscu z wykorzystaniem aplikacji Office Web - lekkich, działających w przeglądarce internetowej wersji, programów Word, PowerPoint, Excel i OneNote, które zapewniają dostęp do dokumentów z dowolnej lokalizacji. Webowe aplikacje zachowują wygląd oraz styl dokumentu niezależnie od używanego urządzenia.

- Lepiej współpracować dzięki funkcjom wspólnego tworzenia dokumentów w programach Microsoft Word 2010. Microsoft PowerPoint 2010 i Microsoft OneNote, a także dzięki zaawansowanym mechanizmom zarządzania kalendarzem i pocztą e-mail w programie Microsoft Outlook 2010, łącznie z opcją „ignorowania” niepożądanych wątków.

- Wprowadzać idee w życie poprzez edycję wideo i obrazów, transmisję wideo w Microsoft PowerPoint 2010. łatwe przygotowywanie dokumentów w nowym widoku Microsoft Office Backstage oraz tworzenie nowych wykresów Sparkline w Microsoft Excel 2010, które przyspieszają wizualizację danych i identyfikowanie trendów.

W przeciwieństwie do wersji 200. Microsoft Office 2010 będzie sprzedawany w pięciu, a nie ośmiu wersjach. Każda z nich będzie wzbogacona o dodatkowe aplikacje i funkcje.

Aplikacja Office Web będzie dostępna na trzy sposoby: poprzez Windows Live, gdzie ponad 40. milionów konsumentów będzie mogło używać ich bezpłatnie; w siedzibach ponad 90 milionów klientów z dożywotnią licencją na Office oraz za pośrednictwem usług Microsoft Online Services, gdzie klienci będą mogli wykupić subskrypcję w ramach oferty hostingowej.

Okazje dla partnerów

Microsoft już teraz przygotowuje swoich partnerów biznesowych do zbliżającej się premiery pakietu Microsoft Office 2010 i SharePoint Server 2010. Stworzono kilka nowych narzędzi i programów szkoleniowych oraz odświeżono poprzednie wersje materiałów informacyjnych. Są to m.in.: program Ignite dla pakietów SharePoint, Office i Exchange; uniwersytet optymalizacji infrastruktury biurowej (Business Productivity Infrastructure Optimization, BPIO); certyfikaty Mistrza i Architekta SharePoint; nowe funkcje i model dystrybucji w programie partnerskim internetowych usług biurowych (Business Productivity Online Services) oraz seria webcastów i demonstracji Exchange 2010 Readiness. Więcej informacji o tych programach można znaleźć pod adresem http://partner.microsoft.com/businessproductivity.

Wszyscy uczestnicy konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference otrzymali zaproszenie do udziału w programie Technical Preview. Finalna wersja Microsoft Office 2010 i pokrewne produkty pakietu będą dostępne w pierwszej połowie 2010 roku. Więcej informacji o pakiecie Office 2010 można znaleźć pod adresem http://www.microsoft.com/Office2010.

IDG/mat. pras. Microsoft

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)