Prawie 80 proc. operatorów nie rozlicza transmisji danych w abonamencie w czasie rzeczywistym

Prawie 80 proc. operatorów nie rozlicza transmisji danych w abonamencie w czasie rzeczywistym
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

17.09.2012 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad trzy czwarte operatorów komórkowych nie posiada systemów billingowych, które pozwoliłyby na rozliczanie usług transmisji danych w usługach abonamentowych na bieżąco - informuje serwis Telecoms.

Według przedstawionych danych, aż 78 proc. ankietowanych operatorów nie posiada systemów billingowych, które pozwalałyby na rozliczanie usług transmisji danych w usługach abonamentowych w czasie rzeczywistym. Jednocześnie aż 96 proc. pytanych stwierdziło, że taka możliwość będzie już wkrótce dla nich ważna lub bardzo ważna. Skąd taka rozbieżność?

Pomimo coraz większej popularności transmisji danych w technologii LTE, operatorzy wprowadzają, a klienci oczekują wprowadzenia nowych modeli taryfowych dla transmisji danych. Wśród nich znajdują się m.in. usługi pozwalające na korzystanie z jednego pakietu danych przez kilku użytkowników lub urządzeń (czyli np. wszystkie urządzenia domowników).

To oznacza, że operatorzy coraz częściej będą potrzebowali rozwiązań, które pozwolą im na monitorowanie oraz kontrolowanie ilości przesyłanych przez użytkowników danych. Ma to być im pomocne np. do informowania użytkowników o ilości wykorzystanych danych.

Jak mówi Chris Hoover z firmy Openet, nie oznacza to, że operatorzy będą musieli wymieniać całe swoje systemy bilingowe. Wystarczy, że dotychczasowe systemy billingowe zostaną zintegrowane z nowymi rozwiązaniami takimi jak zaawansowane systemy obsługi klienta oraz marketingowe.

W badaniu wzięło udział ponad 20. operatorów z całego świata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)