Prawie 40% telefonów w Indiach to wieloSIM-y

Prawie 40% telefonów w Indiach to wieloSIM-y

Prawie 40% telefonów w Indiach to wieloSIM-y
01.10.2010 14:35

W II kwartale 2010 roku sprzedaż telefonów w Indiach osiągnęła poziom ponad 38 mln sztuk. Prawie 40% z nich stanowiły telefony typu przynajmniej dual SIM - informuje IDC.

W porównaniu z I kwartałem 2010 roku, w II sprzedaż telefonów w Indiach wzrosła o 6% i wyniosła 38,63 mln sztuk. Takie wyniki możliwe były do osiągnięcia dzięki wejściu na rynek nowych graczy i zaoferowaniu telefonów o bardzo niskich cenach.

To właśnie ten element jest jednym z głównych przy zakupie telefonu przez osoby, które jeszcze nie miały styczności z telefonią komórkową. Dotyczy to głównie osób mieszkających w małych miastach i na wsiach, które nie stać na telefony w normalnych cenach.

Wśród producentów prym wiedzie fińska Nokia, która zagarnęła dla siebie 36,3% tamtejszego rynku. Na drugim miejscu znalazł się koreański Samsung, a na trzecim - chińska marka _ G’Five _.

Jak informuje _ IDC _, 38,5% wszystkich telefonów znajdujących się na indyjskim rynku wyposażona jest przynajmniej w dwa gniazda na karty SIM. Przyczyną tego jest walka operatorów o nowych klientów poprzez oferowanie im atrakcyjnych planów taryfowych. A jest to sprawa kluczowa dla rynku, na którym cena jest jednym z najważniejszych kryterium wyboru oferty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)