Trwa ładowanie...
dg15mjx

Prawie 20 godzin w samolocie. Rekordowy lot już trwa

Samolot z Nowego Jorku do Sydney już leci. To rekordowy, najdłuższy bezpośredni lot. Dla przyszłości transportu może okazać się przełomowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Qantas Airways chce ustanowić rekord
Samolot Qantas Airways chce ustanowić rekord (Wikimedia Commons CC0)
dg15mjx

Samolot linii Qantas Airways wystartował z Nowego Jorku kilka minut po godzinie 21:00 czasu lokalnego. Aktualną pozycję maszyny możemy śledzić na portalu flightradar24.com.

Boeing 787-9 w chwili pisania tekstu nie znajdował się już nad terenem Stanów Zjednoczonych. Według planu, cały lot ma potrwać około 19 godzin i 30 minut. W tym czasie pokona dystans 16,2 tys. km.

dg15mjx

Zobacz też: Zmiana czasu na zimowy… jeszcze nie teraz. Zobacz, kiedy przestawimy zegarki

Lot z Nowego Jorku do Sydney może okazać się kluczowy w podjęciu decyzji o wprowadzeniu do oferty 20-godzinnych rejsów. Stąd eksperyment, w którym udział bierze 50-osobowa załoga.

Naukowcy i lekarze, którzy znajdują się na pokładzie samolotu, w czasie lotu mają przeprowadzać liczne badania lekarskie. Jednym z nich będzie kontrola pracy mózgu pilotów.

dg15mjx

Nie wiemy, jak zachowa się ludzki organizm w trakcie tak długiej podróży. Eksperci obawiają się jet laga. Przekraczanie stref czasowych potęguje poczucie zmęczenia pasażerów, a także przyczynia się do problemów ze snem po podróży. Zdaniem naukowców może mieć również poważne konsekwencje dla zdrowia.

Samolot ma wylądować w Sydney w niedzielny poranek po godzinie 7:00 czasu lokalnego.

Czytaj też: NASA. Pierwszy kosmiczny spacer kobiet w historii

dg15mjx

Podziel się opinią

Share

dg15mjx

dg15mjx
Więcej tematów