Prawdziwe dzieła sztuki. Tworzy je w Paincie

Prawdziwe dzieła sztuki. Tworzy je w Paincie
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Adam Bednarek

12.03.2018 12:12

Obrazki z Painta nie kojarzą nam się raczej z profesjonalizmem i dziełami sztuki. Mieszkanka Hiszpanii udowadnia jednak, że prostym programem graficznym można tworzyć piękne obrazy. Bez względu na wiek: kobieta ma 87 lat.

Mająca 87 lat Concha García od zawsze uwielbiała malować. Choroba męża sprawiła, że nie mógł wdychać już oparów farb, więc mieszkająca w Walencji kobieta otrzymała od wnuków komputer. Od 2006 roku tworzy swoje obrazy w Paincie, a jej historię opisał serwis verne.elpais.com.

I jak widać, nie są to byle jakie obrazy, tylko naprawdę szczegółowe, dopracowane dzieła. Kobieta swoją twórczość chowała do wirtualnej szuflady, aż w końcu wnuczka założyła malującej w Paincie Hiszpance profil na Instagramie. Jeszcze 9 marca miała niewiele ponad 350 obserwujących. Za sprawą wpisu na Twitterze zdobyła jednak olbrzymią popularność i dziś jej twórczość śledzi na Instagramie prawie 40 tys. osób.

Inspiracją są głównie pocztówki, które kobieta przywoziła z różnych miejsc na świecie podczas swoich podróży z mężem.

W 2013 roku Gadżetomania opisywała 97-latka, który tworzył niezwykłe dzieła właśnie za pomocą Painta. Niewykluczone, że takie nieodkryte perełki są również w polskim internecie. Sam swego czasu odwiedziłem forum dla emerytów, na którym dzielili się swoimi pracami. Wprawdzie większość z nich wrażenia nie robiła, ale był to dowód na to, że starsi ludzie chętnie spędzają czas przy komputerze w ten sposób. Ilu z nich tworzy niezwykłe prace, którymi nie chce - lub nie wie jak - się dzielić? Możemy tylko zgadywać.

Właśnie dlatego warto pokazywać starszym pokoleniom komputery czy nowe technologie. I wytłumaczyć, jak mogą realizować swoje dawne pasje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)